החרדים זועמים: לקחו לנו את החוף הנפרד

עסקני הציבור החרדי בראשון לציון כועסים: "אחרי שלקחו לנו את החוף הנפרד – אין לנו חוף נפרד כשר כהלכה"

מתקרבים לבין הזמנים, הקיץ כבר בוער ואיתו הציבור החרדי והדתי מתחיל כבר את התכנונים לבין הזמנים הקרב ובא ולאטרקציות השונות.

כך גם בגזרת החופים מתארגנים בהתאם בימים אלו, כדי לקבל את מאות אלפי הנופשים בשבועות הקרובים.

בשנים האחרונות דווח על חופים שעברו שינויים לטובה ואף יש מקומות שהוקצו תקציבים מיוחדים למטרה זו, כמו בטבריה שם פעל יו"ר ש"ס המקומית אליהו זגדון להבאת תקציב לחוף הנפרד בכדי לשפץ אותו, והפכו אותו לחוף הנפרד היפה ביותר בארץ.

עם זאת, יש אזורים שלהם יש חוף נפרד מוכרז, ותושבי האזור החרדים מרוצים מהאטרקציה הזולה והזמינה לילדים ולמשפחה.

אך יש אזורים להם יש לכאורה חוף המוכרז כנפרד, אך במציאות אין המקום נפרד כלל לפי כללי ההלכה.

עסקן מהעיר ראשון לציון אומר ל'אקטואליק' כי "החוף 'הנפרד' בראשון לציון הוא לא חוף נפרד כהלכה, במיוחד שהבטיחו לנו חוף נפרד משודרג במקום החוף הישן שהוסב לטיילת ואזור בילויים.

"וכעת, במקום חוף נפרד בצורה מתאימה לציבור הדתי, קיבלנו חוף שבסמוך לו פועל חוף המיועד כביכול ל'נכים' שבפועל משמש את כלל האוכלוסייה, ובו הפריצות חוגגת".

לדבריו, "אין שום אפשרות להגיע לחוף מבלי לעבור דרך החוף המעורב ממש. זה נראה כאילו קיפלו את החרדים והעיפו אותם למקום אחר, כשכביכול ציירו לנו תמונה שזה עבורנו כדי שנקבל מקום מבודד ונפרד", הוא אומר. "בפועל", הוא מוסיף, "קיבלנו את חוף ה'נכים' שהוא יותר גרוע מהכל, כי הוא ממש קרוב למעבר של החוף הנפרד. וזה עוד בלי קשר לנוחות ותשתיות שהן כלא קיימות כאן, כמו חדרי רחצה וחניה קרובה".

לסיום הוא אומר לנו: "חבל שתושביה של העיר צריכים לנדוד לעיר אחרת כמו בת ים ששם החוף הנפרד הוא באמת נפרד ולא רק שלט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.