ראשת אכ"א: בתוך 4 שנים יוכפל מספר החרדים בצבא – צפו בראיון וידאו

האלופה אורנה ברביבאי ראשת אכ"א, התייחסה בראיון לערוץ 2לסוגיית גיוס החרדים הבוערת. "הגיוס יעלה למדינה, וזה מחיר שראוי לשלם אותו", אמרה. "הצבא ראוי לקבל מסה של חיילים חרדים מתוך תפיסת צבא העם, אנחנו לא רוצים לוותר על פוטנציאל גיוס כזה. אנחנו נמצאים עכשיו בתקופת מעבר שלפני החוק החדש. גייסנו בשנה שעברה 1400 חרדים, וגם מתווה פרי מדבר על מתווה של התנדבות בארבע השנים הקרובות ביעדים שיגדלו בשנים הקרובות".

עוד הוסיפה: "כבר היום התחלנו לשלוח צווי גיוס לחרדים אבל לא נתחיל באכיפת הגיוס לפני שהחוק יאפשר לנו את זה. אנחנו לא נאכוף את הגיוס לפני חקיקה של הכנסת, אבל ברגע שהחוק יחייב אותנו לגייס חרדי כמו כל אחד אחר החוק ייאכף על כולם באופן שווה. ההשתלבות של החרדים שמשרתים היום בצבא היא יוצאת מהכלל ויש נכונות לשלב אותם בכל התפקידים".

ברביבאי אמרה עוד כי "אנחנו מתכוונים להכפיל את כמות החרדים בצבא ב-4 השנים הקרובות, אבל הוא לא יבוא על חשבון הנשים. יש לנו עניין להבטיח את שירות הנשים בצבא, והרחבת שירות הנשים בשנים האחרונות מוכיחה את עצמה. 92% מהמקצועות הצבאיים פתוחים לנשים כולל הרבה תפקידי לחימה. ההעמדה של הנשים מול החרדים היא מלאכותית, הצבא ידע להכיל שונות ולא לפגוע בנשים לצד ההתאמה לצרכים של החרדים. לא יהיו טקסים צבאיים בהם לא ישולבו נשים".

על המתקפות האחרונות של חיילים חרדים בשכונות חרדיות אמרה כי "ההתקפות על החיילים החרדים חמורות מאוד. מי שמרים יד על לובש מדים ראוי לגינוי ואנחנו צריכים לעשות אכיפה והסברה יותר נוקשה כלפי חרדים שתוקפים חיילים וכלפי ולא חרדים שתוקפים חרדים".

היא הבהירה את דעתה כי "הצבא חייב להיות צבא העם, למרות שיש כרסום. כשרבע מהגברים ומחצית מהנשים לא מתגייסים, השאלה היא האם אנחנו נותנים לזה להעמיק או שאנחנו פועלים בכיוון ההפוך".

צפו בראיון באדיבות רשת

צילום תמונה ראשית: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.