ראש אכ"א לקציני צה"ל: הגנו על החיילים החרדים

אחרי המקרים החוזרים והנשנים של תקיפות החיילים החרדיים בשכונות החרדיות, ועם העבר החוק לגיוס בני הישיבות בקריאה ראשונה, שלחה השבוע ראש אכ"א (אגף כח אדם בצה"ל) האלופה אורנה ברביבאי, מכתב מיוחד לקציני צה"ל, בו קראה להם לגלות עירנות כלפי המקרים החמורים האלה, ולדאוג שכל אירוע, ולו הקטן ביותר, ידווח למשטרה.

במכתבה כותבת ברביבאי כי "בעת האחרונה אנו עדים, למרבה הצער, לתופעה המדאיגה של תקיפות חיילים חרדים. תופעה זו באה לידי ביטוי, בין היתר, בדיווחים על פגיעות בגוף ובנפש".

ברביבאי מדגישה כי "צה"ל מוקיע ומגנה מכל וכל התנהלות אלימה כלפי משרתיו. כל הפוגע במשרתים החרדים בצה"ל פוגע בערך השירות ובצה"ל כולו. במטרה למגר תופעה זו", ממשיכה ברביבאי, "יזמנו פנייה למשטרת ישראל ולגורמי החוק מתוך כוונה להבטיח כי כל פגיעה שכזו תטופל מיידית ובמלוא חומרת הדין".
עוד כתבה כי "משקל חשוב במיוחד נתון למעורבות שלכם, המפקדים, בתמיכת החיילים, בעידודם ובגילוי התחשבות בנסיבות המיוחדות המאפיינות את שירותם ובצרכיהם הייחודיים"
לסיום, הוסיפה במכתבה כי "כמפקדים, עלינו למצוא את הדרך הנכונה להעביר לחיילינו מסר חד-משמעי של התייצבות איתנה לצדם, המבוססת על הכרה בחשיבות התנדבותם לצה"ל. שוחחו עם החיילים, היום יותר מתמיד, והקפידו לדווח לגורמי האכיפה על אירועים חריגים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.