ראש בראש: הרב בניזרי מול איש הפלג (הקלטה)

הרב שלמה בניזרי החליט להקדיש את תוכניתו 'חד וחלק' ברדיו 'קול ברמה' לסוגיית ההפגנות והגיוס, האזינו לשעתיים מרתקות של פולמוס סוער בין איש הפלג להרב בניזרי. { סוגיית הגיוס }

הרב שלמה בניזרי החליט להקדיש את תוכניתו 'חד וחלק' ברדיו 'קול ברמה' בכדי להבין אחת ולתמיד את הנסיבות שבהם יוצאים  אנשי הפלג הירושלמי אחת לחודש למחות כנגד גזירת הגיוס.

בתוכניתו הוא העלה את הרב אברהם בוימל (שם בדוי) איש הפלג שדיבר מנקודת מבטו על סערת ההפגנות. בתכנית העלה בניזרי בפני בוימל שורה של שאלות נוקבות על מספר ההפגנות המוגזם (14) שמשבשים את סדר היום של הציבור החרדי ומסבים נזק רב לציבור שנתקע בפקקים ונמצא בעין הסערה בשל מחלוקת פנימית בתוך הציבור החרדי סביב נושא הגיוס.


בוימל מצדו הבהיר כי כל ההפגנות  מקבלות את ברכתו של רבם הרב שמואל אוירבך, וכי,"שעון החול אוזל", לקראת פקיעת חוק הגיוס בשנת 2020 "אז אם לא יעמדו ביעדים כל אחד ואחד מאיתנו יצטרך להתגייס, לא צריך לחכות" טען בוימל.

בנוסף, הבהיר בוימל כי כבר בימים אלו פועלים הציידים החרדים שפועלים על פי חוק הגיוס ומנסים לצוד כמה שיותר בחורים בעיקר מהמגזר הספרדי.

לסיום, הרב בניזרי סיכם את השידור המיוחד בגילוי לב: "תדע כל אם חרדי שבנה יתייצב בצבא – כי כל עוד ילמד תורה לא תיפול שערה אחת משערות ראשו, וכי איש לא יעז לגייסו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.