ראש בראש: "נפנה למבקר המדינה נגד זייברט"

בני ברק סוערת: מלחמת ההקצאות עולה שלב • ב'דגל התורה' זועמים: "חלוקת ההקצאות אותה מתכנן לבצע זייברט לא מידתית נאבק בכל הדרכים המשפטיות העומדות לרשותנו" • הדיין הגר"י סילמן מונה על ידי מרן הגראי"ל שטיינמן לבדוק את הסוגיה לעומק

בני ברק סוערת: שבועות ספורים למועד חלוקת הקצאות המבנים בעיר למגזרים והקהילות השונות בעיר, אך מתחת לפני השטח הרוחות סוערות –12 שנה אף ראש עיר לא נגע בסוגיית הקצאות המגרשים, אך כעת נותרה השאלה מה יהיה עם אותם 50 מגרשים שנותרו פנויים, הוגשו מאות בקשות לקבלת שטח כאשר החלוקה המסתמנת על פי רצונו של זייברט היא שליש לכל מגזר – ספרדי, חסידי וליטאי.

אך ב'דגל התורה' זועמים. גורם ב'דגל התורה' שוחח עם 'קוקר' והגיב כי לקבל שליש זו השפלה ביחס לכוחה האמיתי של 'דגל' בבני ברק כאשר ברור לכל על פי נתונים ומסמכים כי הציבור הליטאי מונה כמות גדולה יותר של נפשות בעיר ביחס לשאר המגזרים.

20150408032701 (1)

הגורם הוסיף כי הזעם על זייברט גדול יותר בשל הידיעה כי בכוונתו להתערב בחלוקת ההקצאות בתוך 'דגל התורה' ולהעניק את חלקם למוסדות המזוהים עם 'בני תורה' בבני ברק: "מאיפה החוצפה להתערב בעניינה הפנימיים של המפלגה – נעמוד על כך שהחלק המגיע לנו בהקצאות הקרקעות יגיע במלואו". הוסיף הגורם.

ב'דגל התורה' מספרים כי קיבלו 'אור ירוק' ללכת על כל הקופה ולהיאבק בחנוך זייברט ברמה המשפטית בניסיון לקבל את דרישותיהם. הדיין הגר"י סילמן נועד מספר פעמים בעת האחרונה עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לבדוק לעומק את הסוגיה. לאחר בדיקה מעמיקה, הגיע הגר"י למסקנה ברורה כי חלוקה על פי שליש לכל מגזר אינה שוויונית, 'דגל התורה' תחל מאבק משפטי אותה ייצג אחד מהעו"ד הבכירים שילווה את המערכה מול זייברט.

צילום: משה גולדשטיין
צילום: משה גולדשטיין

גורם בעיריית בני ברק שוחח עם 'קוקר' בזעם על החלוקה המסתמנת: ״ההקצאה אינה מידתית ואינה משקפת את המיגוון האנושי של העיר, ולפיכך דינה להתבטל. יש מקום לבדיקת המניעים שעמדו מאחורי החלטה לא מידתית זו. אנחנו מקווים שבשם הצדק וההגינות הציבור הליטאי בעיר יקבל את השטח המיועד לו לצרכי ציבור ולא יחולקו שטחים ללא דיון נכון ומעמיק בצורות החלוקה השונות״.

ר''ע ב''ב חנוך זייברט סגר''ע הרב מנחם שפירא ומ''מ הרב אברהם רובינשטין (2)

הגורם הוסיף: "אנו נאבקים בסדרי העדיפויות המעוותים של עיריית בני ברק והעומד בראשה שהחליטה להקצות נתח ענק משטחי הציבור של העיר לקבוצות הלא נכונות, את הצדק הם מתכוונים להוציא לאור בבית המשפט".

הגורם סיכם: "המאבק שלנו ב'דגל התורה' הוא משותף לכל הגורמים ברוחניים והפוליטיים, וכאן אנחנו עושים קפיצת מדרגה. נפנה אם צריך אף למבקר המדינה בדרישה לראות ולבדוק את הקצאות הקרקע שהעירייה מאשרת באופן לא שיוויוני. נעשה מאבק שלא יהיה אלים, כי זו לא דרכנו, אבל יכלול כל צעד משפטי, ציבורי ותקשורתי שנצטרך, גם אם זה לא יהיה נעים לראש העירייה".

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש מרתק, דגל דורשים לא לתת לבני תורה כי זה התערבות בענינים הפנימיים של המפלגה ,ממתי דגל רואה את בני תורה כחלק פנימי ????

  שפוי |
  הגב
 2. פתאום מותר לרוץ ל"ערכאות" והכל בכדי שבני תורה לא יקבלו את חלקם היחסי…הכל כסף וכח הון ושלטון, טוב שזייברט עושה סדר בעיר שיוויון לכל, העיר היא לא של אבא של אף אחד, ואגב אם ניקח את שס את פרדס כץ ונציגי קד [בדגל] נגלה שאכן הציבור הספרדי שליש בעיר כמו החסידי והליטאי…

  שייקה |
  הגב
 3. בוא נקווה שדגל לא יתקפלו וילכו עד הסוף מול זייברט. כי אין ברירה אחרת

  שרוליק |
  הגב
 4. בדגל התורה יודעים היום רק לאיים ,אין להם כהיום כוח …זיידברט עושה מהם צחוק וקלס,…..שילכו לבית משפט או למבקר המדינה,הכל חוקי והוגן…..מאז שנסתלק הגר״ח גרינימן ,הסתלקה מהם חוכמתם….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. הגר"י סילמן כדיין דנחית לעומקא דינא מקיים בנפשו "לא תגורו" ולא חת מפני איש!

  יענקי ליבוביץ |
  הגב
 6. לגור יש בנינים רקים בבני ברק נא לפנות למבקר ולאכלס את הבנינים

  שמחה |
  הגב
 7. הגראי"ל: זהירות בפרשת קורח!

  הגראי"ל שטיינמן נראה בתחילת השבוע מודאג, החברותא של הגראי"ל מקרובו הרב משה יהודה שניידר מסביר כי היות והשבוע זה פרשת "קורח", התבטא הגראי"ל "סאיז נישט פריילאך" – זה לא שמח.

  כך גם יודעים מעיד הרב שניידר שכל הנכנסים לגראי"ל, כבר הרבה שנים, בימים אלו הוא חושש מאד, על פי מה שמבואר בספר 'תולעת יעקב' שיש השפעה לפרשת השבוע, לימי השבוע. ממילא אומר הגראי"ל שהנסיון הראה שהרבה חיכוכים נתעצמו בימים אלו.

  חיים |
  הגב