הכלה אקדמאית? רה"י לא יסדר קידושין

מלחמת הרבנים באקדמיה: ראש ישיבת 'אור ישראל' במאיים: "רבני הישיבה יחרימו חתונה של מי שיתארס עם יוצאת מכללה" {פרסום ראשון}

המלחמה של גדולי ישראל נגד שורת מיוזמות הצצות חדשים לבקרים, שתכליתן פיתויים לעזיבת אוהלה של תורה, מתוך כוונה לשנות את אופיו של הציבור החרדי, ובכלל זה מסלולי שירות לאומי, וכן מכללות להכשרות מקצועיות ואקדמיות לנשים וגברים מגיעה לשיא חדש.

ראש ישיבת 'אור ישראל' הגאון רבי יגאל רוזן יצא במסר נחרץ לתלמידיו בתקופה האחרונה, כי תלמיד מישיבתו אשר יתארס עם בחורה שלמדה מקצוע במכללה או באקדמיה הוא לא יסדר קידושין בחתונתו. הרב רוזן הבהיר כי אף לא ידרוך כלל בחתונת הבחור, לא הוא ולא אף איש מאנשי הצוות של הישיבה, זאת בעקבות התנגדותם הנחרצת של גדולי ישראל ללימודי בת סמינר במסגרות אלו.

IMG_7776

הדברים מגיעים בעקבות פסיקתו הנחרצת של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן כי אסור לבנות חרדיות ללמוד במכללות. לדבריו, לחרדיות אסור ללמוד אפילו במכללות חרדיות. הגראי"ל הסביר כי "כך דרכו של היצר הרע, וזה עוד מזמן בריאת העולם, אצל חווה בחטא עץ הדעת, שמנסה לחלחל ולחדור תחילה דרך האישה, כי נשים דעתן קלות, וכך הוא ממשיך בכל הדורות מתחיל אצל האישה ומשם ממשיך הלאה להחטיא את בני התורה".

ל'קוקר' נודע כי מספר שידוכים שהיו בעת האחרונה על סף סגירה בוטלו ברגע האחרון בעקבות הוראת גדולי ישראל והאיום שהטיל ראש ישיבת 'אור ישראל' הגר"י רוזן כי לא יסדר קידושין לבחור אשר יינשא לבחורה שלמדה במסגרת שנאסרה על ידי גדולי ישראל.

מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן מינה בעבר את הגרמ"ה הירש ר"י 'סלבודקא' על פיקוח הנושא והדגשת האיסור החמור בפני מנהלי הסמינרים, הגראי"ל הדגיש שאין שום חילוק בין בנות לנשואות, וכן אפילו רק להשלים השתלמויות וכדומה, כדי להגדיל את ההכנסה, אין שום היתר ללמוד במכללות חרדיות – רק בבית יעקב, אשר מתנהל כולו על פי רוח ישראל סבא".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.