ראש הישיבה ברח לחו"ל – הישיבה תעבור לחסות הגר"מ שטרנבוך

ישיבת 'חמדת משה' שנקלעה לקשיים תתאחד עם ישיבתו של הגר"מ שטרנבוך. לפני כשלושה חודשים נעלם ראש הישיבה במפתיע ועזב את הארץ בשל גל שמועות אודותיו. כעת הוחלט לאחד את הישיבה עם ישיבתו של ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך. הערב מעמד 'לחיים' במעונו של הרב שטרנבוך

ישיבת 'חמדת משה' שנקלעה לקשיים תתאחד עם ישיבתו של הגר"מ שטרנבוך. לפני כשלושה חודשים נעלם ראש הישיבה במפתיע ועזב את הארץ בשל גל שמועות אודותיו. כעת הוחלט לאחד את הישיבה עם ישיבתו של ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך. הערב מעמד 'לחיים' במעונו של הרב שטרנבוך.

בתקופה האחרונה הגיעו פניות מגדולי ישראל לגר"מ שטרנבוך לצרף אל ישיבתו בירושלים את תלמידי ורבני ישיבת "חמדת משה" במודיעין עילית עקב ההתפתחויות שאירעו בחודשים האחרונים, ובמהלך השעות הקרובות ייערך 'מעמד לחיים' במעונו של הגר"מ שטרנבוך בשכונת הר נוף בירושלים, לרגל קבלת בני הישיבה.

ישיבת חמדת משה שנפתחה שנה שעברה, מונה כעת שלושים בחורים בשיעור א', והם מצטרפים לשיעור א' הקיים כבר בישיבת הגר"מ שטרנבוך, כך ששיעור א' העולים לשיעור ב' ימנה שישים בחורים.

בנוסף, המגמה כעת בקרב הנהלת הישיבה, היא להרחיב את הקבלה לשיעור א' הבא ולקבל כשישים תלמידים, כך שבזמן אלול הקרוב תמנה הישיבה קרוב ל-200 בחורים בליעה"ר.

בחודשים האחרונים סערו הרוחות בעיר מודיעין עילית לאחר שבמפתיע עזב ראש ישיבת חמדת משה את ישיבתו – ישיבה קטנה וישיבה גדולה חדשה. ראש הישיבה שעזב ללא הודעה מוקדמת הותיר את העיר כמרקחה על מה נטש ראש הישיבה את הספינה.

יצויין, כי ישיבת 'מיר' בברכפלד אף הייתה היא במגעים לרכוש את הישיבה אך בהתייעצות עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן נמנעו מהמהלך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.