ראש המוסד הנכנס: אי אפשר בלי סייעתא דשמייא

בדרשה שנשא בשבת בבית הכנסת בה הוא מתפלל, אמר יוסי כהן, ראש המוסד הנכנס כי "בלי סיעתא דשמייא לא הייתה קמה מדינת ישראל. זה היה נכון אז – וגם היום אנחנו צריכים סיעתא דשמייא".

"בלי סיעתא דשמייא לא הייתה קמה מדינת ישראל. זה היה נכון אז – וגם היום אנחנו צריכים סיעתא דשמייא", כך אמר השבת ראש המוסד הנכנס, יוסי כהן בדרשת פרשת השבוע בבית הכנסת שבו הוא מתפלל במודיעין, שעל פי הדיווח בוואלה, התמלא אנשים בשעות הבוקר על מנת לשמוע אותו נותן דבר תורה בפני בני הקהילה.

בדרשה שנשא לכבוד ההודעה על מינויו, עסק בקשר שבין פרשת השבוע – פרשת מקץ – לתפקידם של אנשי המוסד. הפרשה עוסקת בפרשה שבה יורדים אחיו של יוסף אל מצרים, שם הוא בתפקיד המשנה למלך ובהמשכה הם מואשמים בריגול. בסיום הדרשה, ציין כהן את הפסוק שהפך לימים למוטו של המוסד. "באין תחבולות ייפול עם, ותשואה ברוב יועץ", סיכם והוסיף כאמור כי גם היום נדרש סיוע משמיים.

ראש המוסד אמר כי "אפשר לראות את החשיבות באסטרטגיה שנקטו האחים בירידה למצרים, תכנית הפעולה של האחים הייתה טובה, אבל מה שהם לא לקחו בחשבון זה את העובדה שמי שמולך במצרים הוא לא אחר מאחיהם יוסף, שהיה המשנה למלך". הדרשה לוותה בלא מעט הומור, בין היתר כשאמר כהן: "אני יודע מה זה להיות המשנה, עדיף להיות בראש".

באתר וואלה דווח כי מתפללי בית הכנסת העידו כי הקהל היה מרותק לדבריו של כהן, שגדל במשפחה דתית בירושלים ולמד בישיבת "אור עציון" בצעירותו, ועד היום שומר על קשר עם ראש הישיבה ומבכירי הרבנים בציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן.

"כולם הקשיבו לדבר התורה שלו, הוא אדם מאוד מרשים", סיפר אחד המתפללים. "הוא כל הזמן חיבר ברמיזות בין פרשת השבוע לבין התפקיד שלו במוסד. זה היה מאוד מיוחד", אמר. אחד המתפללים סיפר כי גם עזרת הנשים, שבשבתות רבות אינה מאוישת לחלוטין, הייתה מלאה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.