ראש המוסד ומסעדת השרימפס

ראש המוסד יוסי כהן האיש שהגיע לתפקיד הבכיר וכבש את צמרת המוסד עושה רושם של יהודי שומר מצוות לסירוגין. מי שהציבור הדתי מתפאר בו כאחד מבוגריו נצפה כשהוא יושב במסעדה שבה מגישים קלמארי טוגרשי, קריספי שרימפס וצלופח בטריאקי. { מי אתה ראש המוסד?}

מי אתה ראש המוסד? יוסי כהן האיש שהגיע לתפקיד הבכיר וכבש את צמרת המוסד עושה רושם של יהודי 'שומר מצוות לסירוגין'.  מצד אחד מתפלל ודורש בבית כנסת במודיעין מאידך גיסא נצפה אוכל במסעדת טריפה.

בפוסט שהעלה העיתונאי יהודה שלזינגר בפייסבוק שלו תחת הכותרת, "דרשת השבת ומסעדת השרימפס" מגולל כתב ישראל היום את סיפורו של ראש המוסד.

"ביום שישי חבר שלח לי את התמונה הזו ממסעדת קיוטו בהרצליה, ראש המוסד החדש, בוגר ישיבה, מי שהציבור הדתי מתפאר בו כאחד מבוגריו יושב במסעדה שבה מגישים קלמארי טוגרשי, קריספי שרימפס וצלופח בטריאקי". חושף שלזינגר.

ההתלבטות של שלזינגר הייתה קשה, "האינסטינקט העיתונאי דגדג לי, ה'סקופ' בער לי". הוא כותב  :זה היה יכול להיות כל כך קל, פוסט בפייס, ציוץ בטוויטר ואחריו – כותרות בכל האתרים, ח"כ חרדי זועם, פולו-אפ בתקשורת החילונית על 'הזדעזעות חרדית', אחד לונדון וקירשנבאום שתי תכניות בוקר, קצת גבי גזית ונתן זהבי והכל 'יהודה שלזינגר מישראל היום פרסם ב…." בדיוק מה שאני צריך בחיי המקצועיים.

 

אך למרות הפיתוי, שליזנגר ויתר על הסקופ, "החלטתי שלא. שזה פח זבל להתעסק בחייו האישיים של ראש המוסד. שזה צהוב ומיותר. באופן כללי אני בז לפרסומים חרדיים כמו 'ראש הממשלה אכל במסעדה לא כשרה' בדיוק כמו שאני בז לפרסומים חילוניים על הסכנה ממפכ"ל/ר' שב"כ דתי. אז ויתרתי. לא בשביל זה אני עושה עיתונות".

אלא ששלזינגר בכל זאת החליט לעלות את התמונה המדוברת לאחר שקרא את הפוסט של 'נדב אייל ודסק החוץ', שהזדעזע מזה שראש המוסד החדש צטט דברי תורה. אייל אמנם הבהיר שאין לו בעיה עם זה שראש המוסד דתי, אלא עם זה שבתחילת כהונתו נושא, ראש המוסד- "דרשת שבת שיש בה מרכיב נפיץ ביותר ביחסי דתיים וחילונים במדינת ישראל".

אני דווקא שמח שעולמו התרבותי של ראש המוסד החדש מלא משני הצדדים, הוא מכיר היטב את המסורת היהודית וחי את החילוניות הישראלית.

לסיכום כותב שלזינגר: מה זה משנה בכלל?! האם ראש המוסד צריך לדאוג לתחבורה ציבורית בשבת או לתחבורת משאיות נושאות הפצצות בסוריה? האם הוא אמור לבדוק תולעים בחסה או להחדיר תולעים למחשבים באיראן? יכול להיות, שאולי, רק אולי, קצת כן מדגדג לנדב אייל שראש המוסד בא מרקע דתי?!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.