ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, הלך לעולמו

דגן, שכיהן בשורה של תפקידים ביטחוניים רגישים, חלה לפני 3 שנים במחלת הסרטן והבוקר הוא נפטר בביה"ח בלינסון {ישראל מרכינה ראש}

ישראל מרכינה ראש: ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, הלך לעולמו הבוקר בגיל 71 בבית החולים איכילוב בתל אביב. דגן, שכיהן בשורה של תפקידים ביטחוניים רגישים, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. בשת 202 לקה במחלת הסרטן והבוקר, כאמור, הוא נפטר

"ראש המוסד יוסי כהן, ראשי האגפים ועובדי המוסד מביעים צער עמוק ומביעים תנחומים למשפחת דגן", נמסר הבוקר מהמוסד.

בוידאו: 'שיחת נפש' עם מאיר דגן

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, השוהה בביקור מדיני במוסקבה הוצאי הודעה מיוחדת בה נאמר כי דגן "היה מגדולי הלוחמים עזי הנפש, רבי הדמיון ועמוקי האמונה שקמו לעם היהודי. מסירותו למדינת ישראל הייתה מוחלטת. הוא ראה את טובתו בטובתה ועשה כל שביכולתו להבטיח את קיומה לדור ולדורות.

מורשת ותלאות השואה שעבר סבו, נחרתו בנפשו. ביום השואה האחרון ביקש ממני מאיר, כנשיא מדינת ישראל, להזכיר את שמות בני משפחתו ואת התמונה הנוראה של סביו בטקס לכל איש יש שם וכך עשיתי. מאיר דגן, ענק הענקים כפי שכונה, סימל בעיני רבים את השואה והתקומה.

הכרתי את מאיר כאיש עצה, איש תבונה, איש אוהב ואהוב בחספוסו, מנהיג ואחד העם. אני מרכין בכאב ראש לזכרו ושולח תנחומי למשפחתו".

ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מאיר היה גיבור ישראל שלחם באומץ באויבינו ומבקשי רעתנו וחתר באותה נחישות לשלום לו ייחל. הוא פיקד על המוסד בשלל מבצעים עלומים וכמוסים והגן על חייהם של אזרחי ישראל. מדינת ישראל חייבת לו חוב עצום על כל שעשה במהלך שירותו. באופן אישי אני גאה שהוא חתן פרס חיים הרצוג לתרומה ייחודית למדינת ישראל של האוניברסיטה העברית אף שבעצם היה ראוי לפרס ישראל ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.