ראש המוסד מצנן את ההתלהבות: "היה פה כישלון מודיעיני"

ראש המוסד לשעבר אמר כי העובדה שהכור הושמד בשלב כה מאוחר של הקמתו, היא כישלון מהדהד

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו מצנן את ההתלהבות בישראל מההישג הגדול של תקיפת הכור הגרעיני וטוען כי רק בזכות המידע המודיעני שאסף המוסד התאפשרה התקיפה המוצלחת. "אני לא בטוח שהיה חיוני לצאת עם פרסום המבצע כעת", אמר פרדו בכנס דגן לביטחון ואסטרטגיה במכללה האקדמית נתניה.

"הבעיה במבצעים מוצלחים היא שהדיאלקטיקה הישראלית מנסה לקחת לעצמה את ההצלחה ואז מתחילה מלחמת אגו מכוערת בצורה יוצאת דופן, כל אחד מנסה לגמד את חלקו של השני", תקף פרדו. "צוות של לוחמים של המוסד הצליח להביא מודיעין ובזכות המידע הזה, ורק בזכותו, היה למדינת ישראל את הידע שהיה בכלל על כור בסוריה".

פרדו התייחס להתכתשות בין רה"מ דאז אולמרט לשר הביטחון דאז ברק. "אני חושב שרה"מ אולמרט עשה עבודה יוצאת מן הכלל בהנהגת המדינה והבאת היכולת למימוש ברגע הנכון", אמר. "אני חושב שבניגוד לקרב השוחות בין רה"מ ושר הביטחון לשעבר, גם אהוד ברק עשה עבודה יוצאת מן הכלל בתפקידו כשר הביטחון בהבאת הכוח לנקודה הנכונה. ישראל הייתה שנה פלוס אחרי מלחמת לבנון השנייה עם סגן רמטכ"ל שסיים תפקידו ועם מספר נפגעים וברור שעלולה להתפתח מלחמה. אחריות שר הביטחון להביא את צה"ל להכנה טובה, כל שעה נוספת לאימונים טובה יותר".

ראש המוסד לשעבר אמר כי העובדה שהכור הושמד בשלב כה מאוחר של הקמתו, היא כישלון מהדהד. "מזל שאותו קומץ לוחמים הצליח להביא את המידע הזה ומזל שאותו קומץ לוחמים לא ידע גם לאחר ששב הביתה שהביא משהו כזה", כך לפי הציטוט באתר מאקו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.