ראש הממשלה בועידת מקור ראשון לכלכלה :"נצעיד את שיתוף הפעולה ישראל-הודו לשיאים חדשים"

"אין צורך לחזק אותי מימין. אני חזק בשבילכם, בשביל כל מדינת ישראל. אני יכול לומר שמה שעשינו בעשור האחרון עבור מדינת ישראל וארץ ישראל, אלה דברים שאני מאמין שאף אחד לא היה עושה, בוודאי לא טוב יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הבוקר בועידת מקור ראשון לכלכה והתייחס להיותה של מדינת ישראל אור כלכלי גם באזור לנוכח התמורות אותן עוברות לא מעט מדינות ערביות במזרח התיכון :"בשנים הללו אנו משקיעים השקעה כבירה, אנו עושים את זה גם על רקע הכלכלה העצומה שפוקדת את המזרח התיכון. האם זה מקרי שסביבנו קורסות מדינות בעוד ישראל פורחת ומשגשגת? זה לא מקרי ששכללנו את את היכולות הצבאיות שלנו. צוללות, טנקים, מטוסים ויכולת תת קרקעית מלמטה עד למעלה"

ראש הממשלה התייחס בדבריו לאתגרים הכלכלים העתידיים שעל הפרק :
"אנו נמשיך בהגברת התחרות במשק, בהגברת היצע הדיור, אני מבין שאנחנו מדינה הולכת וגדלה וזה מה שיוצר את האתגר אבל אני מאמין שהגדלת ההיצע יוריד את מחירי הדיור. כלכלה עם עודף רגולרי. צריך להוריד את הרגולציה"

לנוכח ביקורו הצפוי של ראש ממשלת הודו אמר ראש הממשלה :"יש לנו קשרים טובים עם רוסיה, סין, יפן והודו. הערב יגיע אלינו ראש ממשלת הודו לביקור היסטורי, זהו הביקור הראשון של מעצמה. מאז קום המדינה לא ביקר כאן אף פעם ראש ממשלת הודו ויחד נצעיד את שיתוף הפעולה ישראל-הודו לשיאים חדשים" .

נתניהו ביקר בדבריו את התקשורת הישראלית :"הייתי רוצה לראות בתקשורת משהו מהמסרים. זה נכון שבדמוקרטיה מקובל לבקר את השלטון, אין שום בעיה. אבל כשאני פותח כלי תקשורת בבוקר הכל כמעט שחור, תעשיית הדכדוך פועלת בלי הפסקה".

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם באופן עקיף אך ברור מאוד לבנט ולבית היהודי, שלא פעם טוענים שהם באים "לחזק אותו מימין" : "אין צורך לחזק אותי מימין. אני חזק בשבילכם, בשביל כל מדינת ישראל. אני יכול לומר שמה שעשינו בעשור האחרון עבור מדינת ישראל וארץ ישראל, אלה דברים שאני מאמין שאף אחד לא היה עושה, בוודאי לא טוב יותר".

ובועידה כזו שהיא חלק מתקשורת בשורת ראש הממשלה היתה על פתיחת התקשורת לתחרות :"ייצוג של חלק עצום בציבור שמאמין במדיניות לאומית,לזה אין ביטוי. נפתור זאת רק אם נפתח את התקשורת המשודרת לתחרות,זה יעד לאומי".

צילום: אבישג שאר-ישוב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.