ראש הממשלה: "המבצע נמשך, ניערך במקומות שנוחים לנו" (וידאו)

ראש הממשלה ושר הביטחון כינסו הערב מסיבת עיתונאים והתייחסו בהרחבה להמשך פעילות צה"ל ברצועה. נתניהו שיבח את עמידות העורף וגילה: "אנחנו עובדים על פיתוח טכנולוגי שיתמודד עם אתגר המנהרות בעתיד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון כינסו הערב מסיבת עיתונאים בקריה בתל אביב, והתייחסו להמשך הלחימה ברצועת עזה. "מבצע צוק איתן נמשך", אמר נתניהו בפתח דבריו. "צה"ל ממשיך לפעול בכל העוצמות כדי להשלים את יעדי המבצע: השבת השקט, השבת הביטחון לתקופה ממושכת תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור. במקביל, כוחותינו משלימים את פעולת הפגיעה והנטרול של המנהרות ברצועת עזה. עד כה הם נטרלו עשרות מנהרות. הפעולה פוגעת במאמץ אסטרטגי, שחמאס השקיע בו הרבה שנים".נתניהו הבהיר כי צה"ל ייערך מחדש לאחר הטיפול במנהרות לפי צורכי הביטחון.

"אני כואב עם המשפחות השכולות ושולח להן את תנחומי ותנחומי העם", המשיך נתניהו ואמר. ראש הממשלה התייחס גם לעניין קצין צה"ל סגן-משנה הדר גולדין, שיש חשש כי נפל אתמול בשבי חמאס באזור רפיח. "אני רוצה לחזק את משפחתו של הדר גולדין אשר נחטף אתמול", אמר. מדינת ישראל תמשיך לעשות כל מאמץ כדי להשיב את בניה ארצה. אזרחי ישראל, החוסן שאתם מגלים מאפשר לנו להמשיך את המבצע. אני מודה לכן על האחידות ואחדות.

"שיתוף הפעולה ביני לבין הרמטכ"ל הוא הדוק. בתחילת המבצע הבטחנו להשיב את השקט למדינת ישראל. ייקח כמה זמן שיידרש ויופעל כמה כוח שצריך. התמיכה הגבוהה של ארה"ב ואירופה היא הישג חשוב למדינת ישראל. היא תחזק את תביעתנו לחיזוקה ושיקומה של רצועת עזה ופירוק הנשק".

שר הביטחון משה יעלון אמר במסיבת העיתונאים כי צה"ל "ממשיך בפגיעה משמעותית בתשתית הטרור של חמאס". הוא הדגיש: "שלא תהיינה טעויות – חמאס משלם מחיר כבד מאוד. בפעילות נחושה אנחנו ממשיכים בהריסת תשתיות הייצור שלו. רק הלילה צה"ל השמיד מתחם באוניברסיטה האיסלאמית בעזה, שם עסקו תחת כיסוי אקדמי בייצור חומרי לחימה עבור חמאס". לדברי יעלון, "המבצע הזה, גם אם יימשך ימים ארוכים, מותיר את חמאס בבעיה עמוקה. יידעו אנשי חמאס כי נמשיך לתקוף את תשתיות הטרור העזה עד שיהיה שקט".

כזכור, הערב החל צה"ל להסיג חלק מהכוחות משטח רצועת עזה. כוחות אחרים יישארו בנקודות שולטות בתוך השטח הפלסטיני כקלף מיקוח מול חמאס. הערב נודע גם כי צה"ל ישלים בתוך יממה את השמדת כל המנהרות ההתקפיות שהצבא ידע על קיומן ואשר נחשפו במהלך התמרון ובהתבסס על מידע מודיעיני.

מדברי רה"מ ושר הביטחון ניתן להסיק כי הפעולה אינה צפויה להסתיים בקרוב אולם ההחלטות העתידיות יתקבלו במנותק מסוגיית החייל החטוף.

צפו במסיבת העיתונאים המלאה של רה"מ ושר הביטחון עם כלי התקשורת

 
באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.