ראש הממשלה הנחה את השר לבטחון פנים להגביר את האבטחה בהר הזיתים באופן מיידי

ההוראה ניתנה בעקבות פעילותם של ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים במהלך ביקורם בשבוע שעבר בישראל ומפגשיהם עם בכירי השלטון * השר גלעד ארדן סייר עם נציגי המשטרה בהר הזיתים * יו"ר ועידת הנשיאים של ארה"ב וחבר הוועד להגנת הר הזיתים מלקולם הונליין ייפגש ביום שלישי עם נתניהו וידון במצב בהר הזיתים

בעקבות גל האירועים האלימים והאנטישמיים בהר הזיתים, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השר לבטחון הפנים גלעד ארדן להגביר את האבטחה בהר הזיתים באופן מיידי.
הנחייתו של ראש הממשלה ניתנה בסוף השבוע ודרישתו הייתה להגביר את הנוכחות המשטרתית בהר הזיתים ולפעול נגד התופעה המתעצמת של הרס המצבות.
הוראה זו מגיעה לאחר פעילות אינטנסיבית של ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים שביקרו בשבוע שעבר בישראל ופגישתם עם ראשי השלטון.
בין היתר נועדו ראשי הוועד אברהם ומנחם לובינסקי עם שר הכלכלה ויו"ר ש"ס הרב אריה דרעי וסגן השר הרב יעקב ליצמן, אשר דאגו לעגן בהסכם הקואליציוני דרישה להגביר את האבטחה בהר הזיתים.
עוד נפגשו במהלך ביקורם בישראל עם שרת המשפטים איילת שקד, שר הדתות דוד אזולאי, שרת התרבות מירי רגב, מזכיר הממשלה אביחי מנדבליט, השר לענייני ירושלים זאב אלקין, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ יואב בן צור, יו"ר וועדת הפנים ח"כ דוד אמסלם, סגן יו"ר הכנסת ח"כ בצלאל סמוטריץ, סגן שר הבטחון ח"כ אלי בן דהן
במהלך הפגישות העלו ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים את הנושאים החשובים והרלוונטיים לטיפול בהר הזיתים כאשר בראש סדר העדיפויות, נושא האבטחה. לבקשת השר לביטחון פנים גלעד ארדן השתתפו ראשי הוועד בישיבה מקצועית של כל הגורמים המקצועיים הבכירים של המשרד לביטחון פנים בסוגיית המצב בהר הזיתים.
ביום חמישי סייר השר לביטחון פנים גלעד ארדן בהר הזיתים על מנת לבחון מקרוב את המצב הביטחוני באזור. השר הודיע שיקדם חקיקה שתטיל אחריות על הורי קטינים שיהיו שותפים לזריקת אבנים. ארדן גילה כי יקים פורום למעקב אחר המצב הביטחוני במזרח העיר.
בתוך כך בוועד הבינלאומי לא קופאים על השמרים וממשיכים במאמציהם לפעול למען הגנת הר הזיתים. במסגרת הפעילות ייפגש השבוע יו"ר ועידת הנשיאים וחבר הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מלקולם הונליין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וידון עמו בסוגיית האבטחה הנדרשת בהר הזיתים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.