המלחמה בטרור האבנים • ראש הממשלה יוזם: שינוי בהוראות הפתיחה באש

על רקע המשך ההתפרעויות במהלך סוף השבוע, יכנס היום נתניהו ישיבה בנושא במהלכה הוא יבקש לשנות את הוראות הפתיחה באש. ע"פ ההצעה, שוטרים יורשו לירות אש חיה באירועים של "טרור עממי" גם במזרח ירושלים

טרור האבנים בירושלים: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכנס היום ישיבה מיוחדת בה הוא צפוי לקדם שינוי בהוראות הפתיחה באש באירועים של "טרור עממי" גם בתחומי ישראל ומזרח ירושלים.

כינוס הישיבה מתבצע על רקע המשך האירועים האלימים במהלך סופ"ש האחרון, אירועים שהגיעו לשיא עם פציעתם של מספר לוחמי מג"ב מבקבוק תבערה בג'אבל מוכבר.

לפי טיוטת השינוי בהוראות הפתיחה באש יוכלו שוטרים לירות אש חיה באירועים שיש בהם סיכון חיי אדם: אבנים ובקבוקי תבערה במזרח ירושלים ובתחומי ישראל. תהיה הבחנה בין הפגנות לבין טרור עממי. בהמשך לדיון הקודם שבו אישר היועץ המשפטי לממשלה להפעיל ירי רוגר במזרח ירושלים נמסר כי עד כה נפגעו פורעי חוק מירי זה. יחידות מבצעיות מיוחדות של המשטרה עולות לירושלים לתקופה הקרובה והמשטרה תגברה כוחות בשכונות מזרח העיר. הוקם כוח משימה משותף למשטרה ולשב"כ בתחומי מודיעין וחקירות.

בנוסף, הופץ תזכיר חוק על קנסות להורי זורקי אבנים ובקבוקי תבערה וכן חקיקה לעונשי מינימום למיידי אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים.

כזכור, במהלך החודש האחרון החריפו מאוד אירועי ההתפרעויות והפרות הסדר במזרח ירושלים. במהלך השבוע האחרון נרשמה עליית מדרגה נופסת כאשר בליל ראש השנה נרצח בירושלים אזרח יהודי כתוצאה מידויי אבנים בשכונת ארמון הנציב.

בשישי-שבת האחרונים נרשמו עוד עשרות אירועים של טרור עממי שכללו ידויי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.