ראש הממשלה מזהיר את חמאס: "או שתפסיקו את הירי או שאנחנו נפסיק אותו"

נתניהו לחמאס: יש 2 אפשרויות: או שהחמאס, שאחראי על השטח, יפסיק אותו, או שאנחנו נפסיק אותו. אני מאוד מציע לגורמי החמאס לקחת בחשבון שלא נאפשר את המשך הירי הזה.

ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו (הליכוד ביתנו), הופיע היום (שני) בפני מליאת ועדת החוץ והביטחון בכדי להציג בהרחבה את התקדמות מכלול הנושאים הנוגעים במבצע "שובו אחים", להשבת הנערים החטופים.

בפתח הישיבה התייחס יו"ר הוועדה ח"כ זאב אלקין (הליכוד ביתנו) לפעילות הוועדה בשבועיים האחרונים בעניין החטיפה והדגיש כי זו אומנם סקירתו הראשונה של ראש הממשלה בפני מליאת הוועדה בנושא אך עוד קודם לכן ועדות המשנה ערכו סדרה מעמיקה של דיונים ובכלל זה גם עם ראש הממשלה. "אנחנו עוקבים בדאגה ובתקווה גדולה אחר פעילותם הנמרצת של כוחות הביטחון שעושים כל מה שניתן כדי להגיע במהירות לחטופים".

ראש הממשלה ציין כי "היעד הראשון שהיה ונשאר הוא החזרת החטופים בשלום. אנחנו פועלים עם כל האמצעים והורתי גם לשר הביטחון, הרמטכ"ל וראש השב"כ לא לחסוך באמצעים לצורך מימוש מטרה זו ". ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לנושא הירי מרצועת עזה לעבר מדינת ישראל. "במקביל אנו עדים לניסיונות ירי  מרצועת עזה בימים האחרונים. אתמול פגענו בחולית חמאס שתכננה לשגר רקטות לשטחנו. אני מבקש להבהיר הצורה הברורה ביותר: אם השקט שהושג בעקבות מבצע "עמוד ענן" יופר בהמשך, יש 2 אפשרויות: או שהחמאס, שאחראי על השטח, יפסיק אותו, או שאנחנו נפסיק אותו. אני מאוד מציע לגורמי החמאס לקחת בחשבון שלא נאפשר את המשך הירי הזה.

עוד קודם לכן, טרם הופעתו של ראש הממשלה, אישרה ועדת החוץ והביטחון, פה אחד, את הצו מאפשר את המשך גיוס בני הנוער ל"מסלולים הירוקים" (חיילים המשרתים בבתי הספר או בארגונים ירוקים). האישור ניתן לאחר שבשבוע שעבר הוועדה נמנע מלהצביע בנושא עד שהובהר לחברי הוועדה היום כי משרד החינוך קיבל החלטות שלמעשה ימנעו בהמשך את סגירת המסלולים הירוקים.

בשנים האחרונות מתמודד צה"ל עם מצוקת כוח אדם שהולכת ומחריפה. מצוקה זו המקשה על צה"ל להתמודד עם משימיו השוטפות צפויה בעתיד לקבל משנה תוקף כאשר ההחלטה לקצר את משך שירות הגברים בארבע חודשים תכנס לתוקף. לנוכח פערים אלו פועלים רשויות צה"ל כדי למזער את המחסור בכוח אדם, בין השאר על ידי צמצום מספר החיילים שמשרתים במסגרות שונות שמחוץ לצה"ל, עם במסגרות ביטחוניות כדוגמת שב"כ ומוסד ואם במסגרות אזרחיות וחינוכיות כדוגמת משרד החינוך, רשות הטבע והגנים והחברה להגנת הטבע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.