ראש העיר אשדוד: "נמשיך לאכוף את חוק המרכולים"

ראש העיר לסרי מבהיר: "נמשיך לאכוף את החוק שאוסר פתיחת עסקים – גורמים פוליטיים מנצלים את המצב"

למרות הלחצים הרבים מצד שונאי הדת באשדוד, ראש העיר לסרי מבהיר: "נמשיך לאכוף את החוק שאוסר פתיחת עסקים – גורמים פוליטיים מנצלים את המצב".

אחרי שבשמאל תקפו את ראש העיר, לסרי שובר שתיקה ותוקף בחזרה: "אשדוד היא הבית של כולם" , כתב בפייסבוק.

הבוקר כתב טור העיתונאי שטרסלר בטור ב'הארץ': "רבים יעמדו מול הכניעה המבישה של ר"ע אשדוד, ויגידו: עד כאן, הפסק להיכנע לחרדים או שנעיף אותך מהכיסא בבחירות".וההפגנות במוצאי שבת של ישראל ביתנו והרוסים

בעקבות התגובות הרבות כעת ראש העיר לסרי החליט להסיר את הכפפות ולהגיב לשונאי הדת:
וכך הוא כתב בדף הפייסבוק שלו

תושבי אשדוד היקרים, עירנו אשדוד הייתה ותמשיך להיות דוגמא ומופת לחיים ביחד של מגוון תושביה.

אשדוד היא ביתם של חילוניים, חרדים, חובשי כיפה סרוגה ומסורתיים. של צעירים ומבוגרים, וותיקים ועולים מכל התפוצות.
עיר שהרב-תרבותיות שלה הינו גם סוד עוצמתה ויופייה.

מאפיין זה, שהיה נכון גם לעניין אופיה של השבת, נשמר הודות למארג עדין של פשרות והסכמות שנרקמו בזהירות ובאחריות תחת מושג הסטטוס קוו, בין הקבוצות השונות באוכלוסיה.

למרבה הצער, התפתחויות חדשות בחיי העיר בשנים האחרונות, הובילו להפרת האיזון הזה באופיה של השבת באשדוד, ואני נחוש להשיב את המצב על כנו ולהחזיר את העיר לשביל הזהב ולשקט הפנימי המאפיין אותה, תחת הפשרות וההסכמות שהיו מקובלות בעבר.

זהו מהלך ארוך ומורכב, המחייב רגישות מיוחדת נוכח המצב המשפטי הנובע מחוק העזר העירוני האוסר פתיחת עסקים בשבת, מפסיקת בית משפט השלום באשדוד בשנה האחרונה בעניין אכיפת חוק העזר העירוני עי העיריה, מבג"צ ברמר, ומחוק המרכולים שחוקק לאחרונה.

הדרך הארוכה הזו חייבת לכלול לא רק השבת הפשרות וההבנות שהיו קיימות בעבר, אלא אף ובמיוחד שהן יעמדו במבחן משפטי, שקרוב לוודאי נעמוד בפניו בעתיד.

לשם כך, ועפ״י החלטת בית המשפט, היה עלינו לצאת לדרך הזו ע״י אכיפה כוללת ושוויונית ברוח חוק העזר העירוני שבתוקף. ובמקביל, לשקוד על בניית מדיניות אכיפה אשר תתבסס על המצב החוקי והמשפטי הקיים, ותשקף את האיזונים הנדרשים בין כל המרכיבים העירוניים הנוגעים לצביונה של העיר, הנובעים מהחלוקה הדמוגרפית והגאוגרפית של קבוצות האוכלוסייה השונות.

אני מברך על המעורבות האזרחית והחברתית הנלווית לנושא מצד כל הצדדים במחלוקת, אך מגנה בכל תוקף את הנסיונות של גורמים פוליטיים, ברמה המקומית והארצית, לניצול ציני משסה ומפלג, של המצב לתועלתם הפוליטית.

אחריותי המנהיגותית הינה להתמקד בנסיונות להגיע לפיתרון, ע״י מפגשים משותפים שאני מקיים עם קבוצות מייצגות של תושבי העיר לשמיעת דעות ורעיונות לפיתרון מוסכם, לצד עבודה אינטנסיבית של צוות משפטי לבניית מדיניות אכיפה שתשיב את האיזון והסטטוס קוו לקדמותו.

אני נחוש, להגיע לפיתרון נכון עבור עתידה ואופיה המיוחד של אשדוד כעיר ישראלית טובה לכל תושביה, ואני קורא לכל אותם גורמים המבקשים לקושש מנדטים על חשבון תושבי העיר אשדוד, לחפש להם זירות אחרות לפעולה. העיר אשדוד ותושביה לא יהיו כלי משחק בידיכם.

הניחו לנו לפעול בהידברות ובאחריות להשבת השקט לעירנו האהובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.