ראש העיר מאיר רובינשטיין בראיון חג מקיף עם בשורה חשובה לתושבי ביתר

ראש העיר מאיר רובינשטיין עם ראיון חג מקיף עם בשורה חשובה לתושבי ביתר

עם גב לקדנציה הראשונה והפנים עמוק בתוך הקדנציה השנייה מדבר ראש העיר מאיר רובינשטיין בגילוי לב על הכל , על ההבדלים בין הקדנציות, האם נעשו טעויות  מהיכן הגירעון העירוני ומה קורא בגבייה וגם האם פניו מועדות לכנסת,  ראיון חג מיוחד:

בין טלפון לטלפון, בעיצומו של מאמץ לגיוס של מאות אלפי  שקלים הדרושים לחלוקת פסח של קרן "ביתר פמילי" מתפנה מאיר רובינשטיין להעניק ראיון חג מקיף לעיתון "שערים" במסגרתו הוא מבטיח לענות על הכל, בלי להתחמק משום נושא.

L0_0576_0291_family-1

זה הייתה השנה הסוערת של רובינשטיין, למרות שלא נראה שהוא מתרשם ממשהו. "העשיה נמשכת ביתר שאת, אני לא ממש מתרשם מכאלו שאומרים דברים שאין להם מוסג בהם. האמת היא נר לרגלי ואני גאה בה השקיפות אצלי מלאה, וב"ה יש לנו במה להתגאות והרבה".

הוא מקפיד לא לקחת את הקרדיט רק לעצמו אני לא לבד חברי העירייה שותפים ונושאים בעול, ממלא המקום הרב יצחק  רביץ שהיא אמון על הכנת התקציב, סגני הרב יהודה עוביידי שעושה דגולות בנושא הנוער, וסגני הרב הרשלר הפועל רבות בנושא החינוך, וכל יתר החברים השותפים לעשייה, המשתתפים בדיונים, המבעים את דעתם ושותפים להחלטות. גם עובדי העירייה, ממנהלי המחלקות והאגפים ועד העובדים השונים משקעים את מרצם בעבודה והתוצאות בהתאם. התזמורת מנגנת בהרמוניה"

חצי שנה מאז תחילת הקדנציה השנייה מה ההבדלים בין הקדנציות ?

"לקדנציה השניה באים עם הרבה יותר ניסיון, לקחים מופקים, בשלים יותר, מבינים מיד במה המדובר, מה הקשים ומה האתגרים, לא מבזבזים זמן למידה וניגשים מיד לעבודה השוטפת. זה נוגע גם לעבודות העירייה, וגם לעבודה טובה ומשותפת עם חברי העירייה. אנחנו גם מגיעים עם לקחי הטעויות של הקדנציה הקודמת ומשפרים את עצמנו".הורד

אז היו טעויות ?

מי שלא עושה לא טועה. ומי שאומר שאיננו טועה, איננו דובר אמת אן שהוא עובד על עצמו. אדם שחושב את עצמו למושלם, איננו ראוי לעשייה ציבורית. אנחנו בני אדם, וכחלק מהתוכנית הבסיסית הזו , טעות היא חלק מן מהמכלול, ואנחנו מחויבים לביקורת עצמית כל הזמן. השאלה היא במבחן התוצאה מה עשינו ומה השגנו, והתשובה לכך היא הרבה מאוד, כמובן הכל בסייעתא דשמיא".

במבחן התוצאה העירייה בגירעון …

בניגוד לעסק פרטי, בו המטרה היא לצמצם בסעיף התוצאות ולהשאיר בקופה כמה שיותר, במקרה שלנו –הרצון הוא הפוך בדיוק: להוציא כמה שיותר, לטובת התושבים, לכן לעיתים –בידיעה בכוונה אנחנו מפסידים כסף, כדי לא להכביד על התושבים. דוגמא אחת בלבד היא העלאות מחירי המים שהיינו צריכים לעשות בשנת 2013 ונמנענו מכך, מתוך רצון להקל על התושבים. רק הדבר הזה גרם הפסד של חמישה מיליון שקלים. אני לא מדבר על העובדה שכמעט שמונים אחוז משלמים ארנונה נהנים מהנחות רק זה מביא לנו הפסד של כ15 מיליון שקל בשנה, כאשר משרד הפנים נותן שיפוי של כמיליון שקלים בלבד, ואילו העירייה סופגת 14מיליון שקלים. למרות כל זה המשכנו להשקיע ביד רחבה בעיר ובמוסדות החינוך. אנחנו לא מתלוננים ואפילו גאים על ההנחות לאברכים, רק צריך להבין שיש מחיר לרצון הזה להיטיב עם הציבור כל הזמן".

מוסדות החינוך ייפגעו בתוכנית ההבראה כעת?

מי שמסתובב ברחבי העיר, בפרט בשכונות החדשות, הגפן והתמר, ראוה תנופת בניה אדירה של עשרות גני ילדים מעונות יום בתי ספר עם עשרות כיתות, והרחבות לבתי ספר קיימים, כאשר רק בימיים אלו קיבלנו הרשאה לקומה נוספת בבית הספר "נאות רחל" ועוד ועוד, כך שתנופת הבנייה והפיתוח לא נעצרת לרגע, נהפוך הוא – אפילו היא מתעצמת הכל בעזרת התקציבים שאנו עמלים בס"ד להשיג ממשרדי הממשלה

איזה גזרות בפתח כתוצאה מתוכנית ההבראה ?

אנחנו משתדלים שלתושב לא יהיו שום השפעות. קיצצנו בשכר הבכירים בעירייה, בהוצאות העירייה, חיפשנו שומנים לחתוך בהם. יש השקעות שדחינו מעט והם יעשו בהמשך. הציבור יכול להיות רגוע, אנחנו עמלים קשה כדי שהתושבים ירגישו כמה שפחות שהעירייה מהדקת מעט את החגורה. התנופה הפיתוח לא נעצרת. הקמנו אודיטוריום חדש בעלות של כ-20 מיליון שקלים, שייפתח בימים הקרובים, ועוד שני אולמות אודיטוריום נוספים יבנו בשנה הקרובה, האחד בשכונת התמר ברחוב החוזה והשני – בשכונת האתרוג ".

אופק לסיום תכנית ההבראה?

"מכיון שהגירעון הוא לא גדול הרי שמדובר בתוכנית הבראה קצרת מועד, ובתוך שנתיים נחזור שוב לאיזון הכלכלי, כפי שהיא עד כה. מדובר בחריגה ממסגרת האשראי הקיימת, וכמו בכל משק בית, לעיתים נכנסים לאוברדרפט, ואנו נאלצים לחסוך קמעה, כדי לאזן את החשבון".

חשב מלווה יהיה?

יש לחשב מלווה גם יתרונות משמעותיים. למשל, הוא מביא איתו מענקים כספים גדולים ממשרד הפנים, ומדובר בדבר שבהחלט מועיל לעירייה במצבי גירעון. משרד הפנים הציע לנו מענק של  20 מיליון שקלים אם נסכים לחשב מלווה, זוהי הצעה מפתה שאי אפשר לסרב לה

ינקו פחות את העיר ?

לא יהי שום שינוי בניקיון אני מבטיח כבר מעכשיו שגם בשנה הבאה נקבל חמישה כוכבי יופי עיר של תורה וחסידות חייבת להראות חזות חיצונית יפה, כך היה וכך יהיה. נמשיך גם בהשקעות בתחום הניקיון והתשתית ואני בהחלט מאושר בתוצאות הללו".

חייבים גם לאומר מילה טובה לא רק טענות. על התחבורה כולם מלאים שבחים …

אכן זהו אחד הדגלים שנשאתי כל השנים ושם הוכחנו ב"ה שגם יומרות גדולות ניתנות לביצוע. ב"ה ביתר עילית עומדת בראש טבלת משרד התחבורה לשביעות רצון, מבין כל הישובים בארץ. זה אומר הרבה אנחנו עמלים כל הזמן על שיפור השירות, תוספת קווי, יעול הפניות והמידע, וצריך כמובן לאומר תודה לכל השותפים למלאכה בחברת קויים, ולה"ה משה אהרון יעקבזון שעמל למען הציבור"

באופוזיציה טוענים שאתה לא משתף את חברי  המועצה …

"תשאל את כל חברי המועצה עם יש בקשקוש הזה בדל האמת, על התקציב ישבו חברי המועצה איתי שעות רבות, במשך שעות ע"ג שעות, העירו והאירו, תיקנו שוב ושוב את התקציב בהתאם לדעתם".F0_0700_0525_4(14)

לאחרונה יש יד כבדה בנושא גבייה. יותר עיקולים, התושבים מתלוננים…

"יש לי לב רך, קשה לי לעמוד במצוקה של אלו שאין להם לשלם , ולכן במשך תקופה ארוכה היינו רכים מידי. אנשים צברו חובות עתק, עד שלא יכולנו כבר להבליג. במצב הנוכחי, זה כבר לא בידיים שלנו אלא בידי משרד הפנים. משרד הפנים בודק אותנו ועוקב אחר פעולות הגבייה אין לנו אפשרות שלא לעשות פעולות גבייה אלו. מצד שני, בסמכותי לבוא לקראת החייבים בפריסה וכו' ואת זה הנחיתי את מחלקת הגבייה לעשות"

מה עם הנוער הנושר ?

מי שעוקב אחרי הנעשה יודע שלאחרונה חל שיפור עצום וד"ל .זה לא הגיע סתם, אלא בעקבות מאמצים אדירים, כספי ומחשבתי, עם מיטב אנשי המקצוע שגייסנו בחודשים האחרונים. הקמנו פה מרכז חדשני, ויש לנו עוד תכניות נפלאות בדרך, פורים ב"ה השנה היה שקט ביותר מקום העיר, ב"ה מה שעשינו כבר מביא תוצאות, עוד יבאו מערים אחרים ללמוד בביתר את הפתרונות המקוריים שאנו מבצעים פה".1623210_1388257818111506_1256698285_n

פנית לפני כמה שבעות לראש הממשלה בעניין קיפוח ילדי החרדים  בקייטנות, יצא משהו מהעניין הזה ?

עדין לא אבל יו"ר המועצה לשלום הילד הד"ר יצחק קדמן כבר התערב, ואנחנו נמצאים בקשר, אולי היו צעדים משפטיים הולמים. אנחנו בהחלט לא מתכוונים להחריש נוכח הרדיפה כנגד הילדים החרדים. לא רק בביתר, תפקידי כיו"ר פורום הרשויות המקומיות ואני מסתכל במבט ארצי, ומסייע לציבור באשר הוא

וזה מביא ותנו לשאלה הבאה: מה השאיפות לעתיד, כנסת ?

" לא מעולם לא תכננתי את עצמי בתפקיד ציבורי, אלא נשאבתי לכך כך היה בעיריית ביתר וכך בכל דבר ועניין. אני לא מתכנן את עצמי במישור הציבורי אלא מציית להוראות גדולי ישראל ששלחוני. לכך אין לי שום תכנון לכנסת"

PikiWiki_Israel_7260_Knesset-Room

איזה בשורות צפויות לנו בקרוב ?

אני יוצא עם בשורה אדירה לציבור אנחנו בשלבים מתקדמים של מ"מ על פתיחת המוקד רפואי מתקדם בעיר, לשעות הלילה בשבתות וחגים עדיין לא במקום הקבוע בחמ"ק המתוכנן אבל במיקום נוח בעיר, עם פתרונות  גישה לשני הגבעות וברוך ה, שאני איש בשורה על כך

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. התארחתי כל הפסח בעיר ביתר ולא מצאתי אחד שיגיד מילה טובה על ראש העיריה רובינשטיין. תמוה ומוזר מאד.

    ינאי |
    הגב
  2. הבן אדם שקרן ונוכל מתעלל בתושבים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב