נערים טוענים: ראש השב"כ ומאבטחו תקפו אותנו באלימות

ערוץ 10 חשף אמש, שני, כי חבורה של כעשרה צעירים טוענת כי נחשפה לאלימות מצדו של ראש השב"כ יורם כהן ומאבטחו האישי, זאת לאחר שהשניים הגיעו לחבורה כדי לבקש להנמיך את המוזיקה שהשמיעו במקום.

בתיעוד בלעדי לערוץ 10, נראה רכבו של ראש השב"כ יורם כהן כשהוא עוזב את מקום האירוע במהירות רבה ובפראות.

לדברי הנערים, האירוע החל באזור השעה 1:00 בלילה הקודם (א'), אז קיימו הצעירים מסיבת מוזיקה בחורשה שבאזור שכונת רמות בירושלים. הנערים השמיעו מוזיקה רועשת שהטרידה את מנוחת השכנים, עד שעה מאוחרת. כהן הזעיק למקום את המשטרה כדי שתפזר את הנערים, אך אלה נשארו במקום והוסיפו להרעיש גם שלוש שעות לאחר מכן. בשלב מסוים הגיע למקום כהן ביחד עם מאבטחו האישי, מבלי שזיהה את עצמו בפניהם כראש השב"כ.

"הוא תפס אותי ביד ואז אמרתי לו להוריד אותה, שאני לא רוצה מריבה ואלימות", סיפר אחד הנערים לערוץ 10 והוסיף: "אמרתי לו שאין לו זכות לגעת בי. הוא ענה 'אתם עושים רעש' והתחיל להעיף דברים. הסברתי להם שאנחנו לא רוצים אלימות, והתחילו דחיפות".

בסביבת כהן – טוענים אחרת. שם אומרים כי הנערים התקרבו אליו ואל מאבטחו האישי בצורה מאיימת, מה שהוביל להתפתחות דין ודברים. אחד הצעירים, כך אמרו הגורמים, הניף את ידו בצורה מאיימת, וכהן אכן תפס אותה למספר שניות. הקטע המצולם, כאמור, מעיד כי הרכב עזב את המקום במהירות מואצת, תוך סכנה שיפגע בנערים.

הצעירים סיפרו לערוץ 10 כי פנו למשטרה, אך לדבריהם לשווא. לדבריהם, הם העדיפו שלא להגיש תלונה נגד ראש השב"כ. "דיברנו עם שוטר שאמר שאין מה לעשות, משום שמדובר בראש השב"כ", סיפר אחד מהם.

בסביבת כהן מסרו בתגובה כי "במהלך כל שעות הלילה והבוקר המוקדמות חבורת צעירים קיימה מסיבה עם מוזיקה רועשת וקולנית בחורשה הסמוכה לשכונת מגורים. מאחר והמוזיקה והרעש לא פסקו החליט יורם כהן להגיע למקום ולבקש מהחבורה להפסיק את הרעש הבלתי נסבל. החבורה הגיבה בבוטות ובאגרסיביות, תוך שהתקרבו בצורה מאיימת לעבר המאבטח. בשלב זה המאבטח הציג תעודת שוטר על מנת להרגיעם וחזר על בקשתו להפסיק את המסיבה הרועשת. לאחר דיון דברים קצרים עזב יורם כהן את המקום".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "האזרח יורם כהן ביקש מחבורת צעירים שקיימה מסיבה בסמוך לביתו והרעישה לאורך כל הלילה להפסיקה. במקביל, משטרת ישראל הגיעה למקום ופינתה את הצעירים מהמקום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.