ראש השנה לנשים: מאות נשים בדרכן לאומן בט"ו באב

 

כמידי שנה גם השנה צפויות מאות נשים להגיע לעיר אומן שבאוקראינה להשתטח ולהתפלל על ציונו הק' של הצדיק רבי נחמן מברסלב ביום שני הקרוב – ט"ו באב. סגולות רבות נקשרו למקום ולעלייה הגדולה לרגל של מאות נשים ובנות בזמן המיוחד הזה, שנחשב ל"אומן ראש השנה לנשים".
מרבית הנשים יגיעו בקבוצות מאורגנות עם מדריכות מטעם חברות הנסיעות בכדי לומר בציון הצדיק את ה"תיקון הכללי" שחיבר רבי נחמן מברסלב, תפילות לזיווג עבור מעוכבות המחכות להינשא לבחיר ליבן, תפילות  לרפואה, הצלחה, בריאות, ולכל הישועות. יש המוסיפות וקוראות סדר ווידוי דברים על קבר הצדיק, סגולה לכפרת עוונות.
בחדרי האוכל ובאולמות ייערכו ערבי שירה ושמחה על טהרת הקודש עם מוזיקה ושירים, שיעורי תורה ומוסר בדרך רבי נחמן מברסלב מאת רבניות ידועות, ו'סעודות אמנים' ותפילות וטקסי 'הפרשת חלה' הידועות כסגולות מועילות.
פעילי "מרכז ברסלב העולמי" שמעבר לפעילותם במשך כל ימות השנה ועסוקים עכשיו ביתר שאת בהכנות נמרצות לקראת ראש השנה הקרוב, הקדישו ממרצם וזמנם לקליטת עולות הרגל ונערכו במיוחד לתגבור מערך השמירה הגדול.
הרב שמעון בוסקילה מנכ"ל 'מרכז ברסלב העולמי' מסר: "שומרים יוצבו בכל קרן רחוב ובכניסות לבניינים למניעת מקרים של גניבות והתנכלויות חלילה מצד המקומיים. ופועלי ניקיון מטעם ה'מרכז' עמלים לנקות את כניסות הבניינים והרחובות הסמוכים".
כמו"כ בהוראה ישירה של "מרכז ברסלב העולמי" אל קצין משטרת אומן, הוצב כח משטרה במקום אשר יפטרל בכל האיזור הסמוך לציון וישגיח על בטחון המתפללות והסדר הציבורי.
"מנהלת בית ציון רבינו" האחראית מטעם רבני ברסלב על הצביון בקבר הצדיק תציב בכניסה לציון הקדוש דוכן לחלוקת צעיפים ומטפחות לכיסויי ראש,  שלטי הסברה על חשיבות עניין הצניעות וכבוד המקום הקדוש נתלו בעזרת הנשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.