ראש ישיבת חברון תקף את הבחורים: "הם איבדו חלק בעולם הבא"

לאחר שמאות בחורים החרימו את הסדר, ראש הישיבה יוצא למתקפה כנגד הבחורים: "הם איבדו חלק בעולם הבא", אמר ראש הישיבה. לדבריו, "התלמידים לא נשמעים לגדולי הדור".

ראש ישיבת חברון גבעת מרדכי, וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה הגר"ד כהן יוצא במתקפה חסרת תקדים כנגד תלמידי הישיבה , וזאת בשל המרד שארגנו בישיבה לאחר שהישיבה זרקה 6 בחורים שארגנו את המרד: "הם איבדו חלק בעולם הבא", אמר ראש הישיבה.

באתר 'בחדרי חרדים', דווח כי אחד ההורים שבנו נזרק מהישיבה שאל את ראש הישיבה האם להביא מכתב ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, אך זה שלל בנחרצות את האפשרות: "המכתב לא יהיה לכבודם של הרבנים, התלמידים יתעלמו ממכתב מנהיגי הדור", כך אמר.

על הבחורים שארגנו את המרד אמר ראש הישיבה:" הגיהנם כלה והם אינם כלים. הם איבדו את החלק שלהם לעולם הבא. מי שמשחק עם זה – משחק עם העולם הבא שלו. לא תהיה להם כפרה עולמית".

לאחר שאתמול הגיעו הבחורים להסדר עם הנהלת הישיבה וחלה רגיעה בהפגנות בישיבה, אמש, ההנהלה החליטה לזרוק ששה מבחורי ועד רביעי שעמדו מאחורי המאבק מול הנהלת הישיבה בראשה עומד הרב יוסי חברוני שהחליט להחריף את המאבק כנגד הבחורים.

אמש, מאות בחורים החליטו בצעד יוצא דופן שלא להיכנס להיכל הישיבה והחרימו את סדר א'. הבחורים דרשו מהנהלת הישיבה להסיר את התקנת המצלמות ולדאוג למים חמים במקלחות בשעות נוספות. אחד הבחורים אומר לאקטואליק כי המאבק בעיצומו. "אנחנו מסוגלים לעזוב את הישיבה אם ההנהלה לא תבוא לקראתנו". בחור נוסף אומר: "הנהלת הישיבה הגזימה לאחר שהחליטה לסלק 6 בחורים, – מדובר בהכרזת מלחמה על הבחורים ועל צביון הישיבה".

כזכור, המאבק החלה לאחר שתלמיד הישיבה שהופיע השבוע בכתבה ב'כאן' על חרדים בתחרות הרמת משקולות, סולק מהישיבה – כך דווח השבוע.

בתגובה, מאות בחורים משיעור א' ומעלה לא נכנסו לבית המדרש כמחאה על סילוק הבחור מהישיבה. "הבחורים טוענים שזה רק הקש ששבר את גב הגמל. ומדובר בסדרת שינוים שמתחוללים בישיבה בשנים האחרונות שמעוררים את זעמם של בחורי הישיבה", סיפר גורם בישיבה.

בישיבה נוצרה מהומה רבה שכן מדובר בבחור מתמיד שכל חטאו היה שהתראיין לרשת תקשורת, ולפיכך החליטו למרוד בראש הישיבה שלבסוף נכנע והגיע להסדר עם הבחור.

יש לציין, כי גורמים בישיבה מכחישים את דבר ההסדר.

בכתבה שפרסם עקיבא וייס בכאן הוא סיפק הצצה בפּעם הראשונה, לתחרות הרמת משקולות כשרה שנערכה בירושלים הרחק מעיניהם של הרבנים.

צפו בכתבה של עקיבא וייס

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המרד בישיבת חברון

  מצד אחד אני מזדהה עם הבחורים מצד שני זה בושה וחרפה לעולם הישיבות

  יונתן |
  הגב
 2. יוסי חברוני מתנהל באופן ילדותי והורס את הישיבה

  צריך שניים לטנגו. בפועל, מי שמתנהג באופן ילדותי הוא יוסי. ביקש שיבואו לדבר איתו, הבטיח לא להעיף את מי שמגיע אבל בסוף כן העיף אותם. מדיר את ר' דוד מהנהגת הישיבה עד כדי שר' דוד אפילו לא מנסה להתנגד. הוא יודע שאם יתנגד גם אותו יעיפו. עד כמה הוא ילדותי? אפי' רצה להעניש את הבחורים בלא לתת להם אוכל. רצה בעבר להעניש אותם עם אי חלוקת שקיות חלב. כבר מעניש עם קיצוץ בשעות מים חמים. "גהנום כלה והם אינם כלים".
  בסוף יקימו סניף של חברון עד שיוסי יועיל בטובו לעבור לתפקיד יותר מתאים.

  חברונער |
  הגב