ראש ישיבת חדרה במכתב: "נוצר ערעור בכבודם ובסמכותם של רבני הישיבה"

בעקבות הסערה בישיבת חדרה לאחר שמספר בחורים עזבו את כותלי הישיבה בשל המחלוקת בציבור הליטאי כתב הערב ראש ישיבת חדרה הרב ישעיהו ארנברג מכתב מיוחד לבני ישיבת חדרה. "באנו בזאת כולנו כאיש אחד להביע את דעת והנהגת ישיבתינו הק'. תפקידה של הישיבה מעולם היא אך ורק לחנך לתורה וירא"ש בלא שום ענינים אחרים,אשר בהם על כל אחד להחזיק בדרך שחינוך בהעפ"י גדולי תורה.
ראש הישיבה ממשיך וכותב במכתבו,"אולם זאת מחובתינו להבהיר שלא תנתן שום אפשרות לגרע חלילה מכבודם של גדולי התורה שליט"א.
וכל מי שיפגום כל דהוא מכבודם אין מקומו יכירנו בינינו.

ומאחר ששמענו שלאחרונה מחמת הטשטוש השורר בחוצות, נוצר שמץ ערעור בכבודם ובסמכותם של רבני הישיבה שיחיו, באנו בזאת בדרישה נמרצת חוסו נא על בית חיינו, להעמיד בתוכינו את האמת הפשוטה והברורה, כי כל הנוהג בשמץ של זלזול או חוצפה כלפי רבני הישיבה שיחיו הרי הוא מסלק את עצמו ב הז מהיותו תלמיד הישיבה הק'.
ומכיון שברוב דברים לא יחדל פשע, על כן העצה הישרה המחויבת היא להיות בכלל 'המשכיל
בעת ההיא ידום'.
לסיום נכתב: ונזכה כולנו כאחד להרבות כבוד שמים מתוך אחוה וריעות.

יש לציין כי בהוראת הגר"ח קניבסקי עזבו בני משפחה אחת את הישיבה, בתווך נעשו מאמצים מצד הישיבה להותיר את הבחורים, הגר"ח קנייבסקי הורה שתמורת מכתב שבו יבהיר  ראש הישיבה את עמדתו הבחורים ישארו, אולם הרב ארנברג מצידו נאות לכתוב מכתב מרוכך מה שהביא לפיצוץ הפרשה ולעזיבתם של הבחורים.

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתגובה לתגובה א
  גם יומך יגיע מי אתה שתזלזל ברבנים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הראש ישיבה הזה מחדרה, מנסה להיות "אויבער חכם" מזה זמן רב, הוא אחד מהאנשים שרוצה לתת לנו להבין שהוא יותר גדול ממרן שר התורה הגר"ח וממרן ראש הישיבה הגראי"ל, קלטנו הבנו. רק הר"י הזה צריך להבין שלפני שהוא יסביר לנו מי הוא ומה הוא "תלמיד הרב שך" – הזקנים הללו מבני ברק, היו חסידים יותר גדולים ממנו למרן הרב שך, ביטלו וכופפו עצמם אליו, אבל כיום התמונה שונה וצריכים לתת גם להם קרדיט, עם כל הכבוד מרן שר התורה הגר"ח חוץ מעצם גדלותו הענקית שאין לה אח ורע (רק מלפני חודש עוד היה לו מתחרה רציני, מרן הגר"ע יוסף) הוא גם בנו של קודש הקודשים מרן הסטייפלר. אין לנו שום ענין להסביר גודל החטא והפשע שנעשה בחודש האחרון ש"פילגו" בלי שום סיבה הנראית לעין את עולם התורה הליטאי בה בעת שאנו עומדים לפני "המערכה" הציבורית הכי גדולה מאז קום המדינה. למי היתה חסרה המחלוקת הטיפשית הזאת???. אין ספק שמרן ראש ישיבת מעלות התורה שליט"א בירושלים הוא גדול בענקים, אבל עם כל הכבוד לו, הוא בעמדת מיעוט בצד ההכרעה לפלג "בלי שום טעם" את היהדות הליטאית, וכמובן ש"אחרי רבים" ועוד רבים כמו גדולי זקני אראלי דורנו – "להטות"… וחבל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • דווקא הקריאות הנואשות להיפרדות מהירה מגיעות מבני ברק בלבד בבחינת "לך מעמנו כי עצמת ממנו מאוד",
   וכמו כן העיתון שלהם מלא וגדוש דברי שנאה פילוג והסתה דבר יום ביומו.

   לעומתם מירושלים שומעים תדיר אמירות של "איש על מחנהו ואיש על דגלו" בבחינת "נהרא נהרא ופשטיה".

   אגב "המערכה הציבורית" איננה קיימת כלל, ביתד כמובן, קוראי עיתון זה מתרשמים כי הגזירה נתבטלה ולכן איננה מוזכרת כלל בעיתון המרוכז כל כולו בגזירת "בני תורה".

   יראת שמים גדולה ניכרת ממשפטים כמו "גודל החטא והפשע" שנכתבים על מסגרות שמוקמים במסירות נפש על ידי גדולי ישראל. אך מה לנו כי נלין, כאשר בעיתון שלך (יתד כמובן) נכתבים דברים חמורים בהרבה.

   קורא מפה |
   הגב