ראש הישיבה במתקפה חריפה על אנשי 'הפלג'

הגרב"ד פוברסקי בבמהלך הספד על הגר"ח ליבוביץ: "אל תגיד סתם שמד, שוטים…זה ברוך ה' לא המצב. הם רוצים מי בראש" {"עמארצים שוטים"}

פרסום ראשון: ראש ישיבת פוניבז' יצא היום במתקפה חריפה נגד אנשי 'הפלג הירושלמי' הקיצוני בעקבות מלחמתם בהנהגת הדור ובחברי הכנסת באיצטלא של מאבק נגד גיוס בחורי הישיבות. במהלך ההספד על הגרח"ש ליבוביץ תקף הגרב"ד פוברסקי בחריפות: "שמד זה כשהמלך כופה עליו לעשות עבירות, וזה ברוך ה' לא המצב! שוטים, הם גארנישט, הם רוצים מי בראש".

במהלך הספדו הערב בחדר השיעורים את עמיתו הגאון רבי חיים שלמה ליבוביץ זצ"ל יצא ראש ישיבת פוניבז' מגדרו ותקף בחריפות את קבוצת 'הפלג הירושלמי' שנאבקת בהנהגה החרדית בעיקר סביב עניין גיוס בחורי הישיבות.

את דבריו פתח: "היום יש זמנים קשים בארץ, ניסיונות מיט צבא, מיט אינטרנט הכל מעשה שטן. באו אלי ואמרו 'מה זה שותקים הרי זה שמד'. אמרתי להם: זה טעות, כל הזמן שמד, שמד שמד – עמארצים! שמד זה נקרא כשהמלך כופה עליו לעשות עבירות, וזה ברוך ה' עדיין לא המצב", אולי גם לזה נגיע אבל עכשיו לא כופים לא בית סוהר".

ראש הישיבה הוסיף להבהיר כי גם כעת משדלים בחורים ללכת לצבא אבל אין זה נקרא שמד: "זה היצר הרע, אתם חושבים שהוא שותק? מפסיק לעבוד? יש ישיבות אז הוא מנסה להכשיל, זה שמד? זה רק מחייב אותנו להילחם נגדו ויש על כך שכר גדול, אבל זה לא נקרא שמד, זה רק מלחמת השטן שיש אותה כל השנים ועכשיו צריכים יותר להילחם".

כאן עבר ראש הישיבה לתקוף במילים חריפות את אנשי 'הפלג': "אל תגיד סתם שמד, שוטים! ה'דרייטע קאפ' הם גארנישט!, הם לא רוצים שום דבר הם רוצים מי בראש. הם עושים אגנצא מעשה, ואומרים שמד שמד…."

"היה אצלי מישהו השבוע והוא דיבר שמד שמד והסברתי לו והוא אמר לי ש"החייתי אותו החזרתי אותו לשפיות"! צריכים לדעת שהשטן נלחם צריכים להתחזק,פשוט כל אחד חייב להתחזק במוסר, חייבים לעשות מה שאפשר".

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דברים פשוטים ומובנים.
  ואגב, אם מדובר בשמד מדוע לא לעזוב את הארץ?!
  לפני שאתם 'מוסרים נפש'…
  ללמדך שהכל עניין של….

  ישראל |
  הגב
 2. הייתי מצפה מת"ח כמוהו לא להטפל לזוטות, יא שמד נישט שמיד, מה זה משנה איך זה נקרא? יש פה גזירה ברורה שמטרתה המוצהרת להוביל נשמות ישראל לכור ההיתוך הצהל"י, והם הלא מתייחסים לכך בפה מלא בתור מטרה להשאיר חבורת עילויים, אז מהזה השטות הזאת להתעסק בשמות, שמד או לא, זה לא העיקר, הטששוט הזה להתעסק בטפל יהיה בסוף בעוכרינו, וח"ו שלא נהיה בסוף מהצועקים על העבר.

  תלמידו לשעבר |
  הגב
 3. "עמארצים שוטים " הם אלו שלא שומעים לבית דין וזלזלו כל הזמן במרן הגרי"ש אלישיב זי"ע

  אחד העם |
  הגב
  • פעם ראשונה שאני שומע מישהו שמכנה את "שמוליק" ראש ישיבה

   חיים |
   הגב
  • רק נזכיר שהרב הגאון פוברסקי בראיון לכפר חבד סיפר שהוא לומד כל שבוע מתורתו של הרבי

   יוסי |
   הגב