ר"מ איטליה ריגש את הכנסת: "הנזירות כיסו הצלב בפני ילדים יהודים" (וידאו)

ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי, שהגיע לביקור מיוחד בישראל התייחס בנאומו במליאת הכנסת לחרם על ישראל והבהיר: "מי שחושב להחרים את ישראל איננו מבין שהוא מחרים את עצמו ובוגד בעתיד שלו", דרעי: "הוא חסיד אומות העולם". צפו

ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי, שהגיע לביקור מיוחד בישראל התייחס בנאומו במליאת הכנסת לחרם על ישראל והבהיר: "מי שחושב להחרים את ישראל איננו מבין שהוא מחרים את עצמו ובוגד בעתיד שלו" אמר ראש הממשלה.

צפו בדברי ר"מ האיטלקי על הצלב ואת דרעי ששיבח אותו על כך (באדיבות ערוץ הכנסת)

בהמשך דבריו בכנסת הוא הקדיש למסע הגנה על ישראל "תדע הכנסת כי איטליה תתייצב תמיד בחזית למען שיתוף הפעולה, לעולם לא למען חרם. זה טיפשי ועקר. ההיסטוריה של האנושות חייבת לא מעט לעם ישראל ולעם האיטלקי. הייתי רוצה שנהיה גם קנאים לעתיד שלנו. הטרור רוצה שנמות בדרך נוראית, אך כשאינו מצליח בכך הוא גורם לנו לחיות כשאנו מוכי חרדה ללא יכולת לדיאלוג.

היבט הביטחון אינו חומק מעיניי. העולם כיום מאופיין כולו באי יציבות טריטוריאלית, אשר עד לפני מספר שנים היתה מנת חלקם של חלק מהאזורים בלבד. זהו מאבק נגד הברבריות, נגד מיעוט של אלימים קיצוניים לבין הרוב הגדול שמאמין בדיאלוג. אין לנו ספק באיזה צד אנחנו. לא נפסיק להילחם יחד איתכם ולהיות בצד הצודק, לצידכם ולצד ארה"ב והאו"ם, כולל רוסיה, ויחד עם מדינות ערב, כמו מצרים, שבראשן מדינאים דגולים שיכולים לקדם אותנו ליציבות ולשלום.

בפיגוע נגד הקונסוליה האיטלקית בקהיר, הטרוריסטים חשבו להפחיד אותנו, אך זה גרם לנו לעמוד עוד יותר לצד השלטון במצרים.

רק לפני שנה הייתם תחת מתקפה, והאוכלוסייה נאלצה לרוץ ולחפש מחסה. ההרס והמוות הותירו חותם עמוק. מעט קודם לכן, שלושה נערים ישראלים נחטפו ונרצחו באכזריות. הם גם הילדים שלנו: נפתלי, אייל וגלעד. הוריהם הם מופת לעולם כולו. לאחר מכן נרצח גם הנער החף מפשע מוחמד אבו ח'דיר. השלום שאנחנו מבקשים עבור ירושלים יהיה אפשרי רק כאשר יהיו שתי מדינות לשני עמים, והדבר יקרה רק אם יובטח ביטחונם המלא של כולם.

קיומה של מדינת ישראל איננו מחווה של הקהילה הבינלאומית לאחר השואה; מדינת ישראל קיימת למרות השואה ותמשיך להתקיים, בתמיכת ידידותיה באירופה ובעולם. אין לכם סתם זכות להתקיים, אלא חובה להתקיים, וחובה לחיות למען ילדיכם וגם למען ילדיי שלי. אתם נקודת משען בעולם ונעמוד לצדכם. בנוסף, איטליה תעשה הכל כדי לאפשר שהשטחים הפלסטיניים יצאו ממצוקתם. יש להשיב לאיתנה את פלסטין.

אני מבין את חששותיכם בנוגע להסכם עם איראן, אך אנחנו סבורים שההסכם הזה יכול להיות פשרה שתועיל להפחית את אי היציבות באזור. נבדוק יום יום את יישומו. אנחנו יכולים להתווכח ואולי לא להסכים על הפשרה בעניין איראן, אבל לעולם לא תוכל להיות פשרה בנוגע לעתידה של מדינת ישראל. הביטחון שלכם הוא הביטחון שלנו. ידידיי חברי הכנסת, אנחנו חולקים שורשים וערכים משותפים, ומשהו גדול עוד יותר: אותו גורל. שלום לירושלים הוא שלום לעולם כולו.

גורלכם הוא גורלנו וביטחונכם הוא ביטחוננו. יחד נבנה עולם צודק יותר".

לסיום ריגש את הנוכחים במליאת הכנסת כשסיפר על חברו היהודי יו"ר בית הנבחרים האיטלקי שניצל מנשיקת צלב: "בזמן השואה, הוחבאו נערים יהודים רבים במנזרים של נוצרים, ילד עם ילדים גויים, ובכל בוקר היו מנשקים את הצלב שהיה תלוי על בגדי הנזירות, אבל הנזירות שידעו מה זה העם היהודי ואת האיסור של נשיקה לצלב, היו מניחות חתיכת בגד על גבי הצלב בכדי שהילדים היהודים חלילה לא ינשקו את הצלב, ואחד מהילדים האלו זה חברי יו"ר בית הנבחרים האיטלקי". אמר ר"מ האיטלקי וזכה למחיאות כפיים סוערות.

שר הכלכלה אריה דרעי שגם הופתע והתרגש מנאומו האוהב והמחבק של הר"מ האיטלקי אמר כי "נאום כזה מאוד מרגש את כל עם ישראל, אפשר לומר עליו כי הוא חסיד אומות העולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.