ראש עיריית גבעתיים בבסיס זק"א: "גמילות חסד בצנעה"

במהלך ביקורו נפגש ראש העיר מר רן קוניק עם ראשי הארגון וקיבל סקירה מקיפה על הפעילות הנעשית מסביב לשעון בשמירה על כבוד הנפטרים ועל פעילויות החילוץ וההצלה

ראש עיריית גבעתיים מר רן קוניק קיים באחרונה סיור מקיף בבסיס ארגון זק"א תל אביב ברידינג, לשם הגיע על מנת לעמוד מקרוב אחר פעילות הארגון. אל ראש העיר התלווה מנכ"ל העירייה מר יורם כהן.
ביקורו של ראש עיריית גבעתיים נפתח בפגישה עם מנכ"ל זק"א ת"א הרב צבי חסיד וסגן מפקד זק"א ת"א פקד מ' חיים לורבר ומתנדבים מהארגון. במהלכה סקרו בפני האורחים את פעילות הארגון כשבפני רה"ע הוצג דו"ח לשנת 2015 ובו עשרות אירועים שטופלו על ידי מתנדבי זק"א תל אביב ברחבי העיר גבעתיים. כן הציגו בפניהם את ההיערכות לשעת חירום ואת הפעילות בעיר גבעתיים.
במהלך ביקורו סייר ראש העיר במחלקות הארגון וסקר תצוגה של אמצעים העומדים לרשות זק"א.
סקירה מיוחדת קיבל על פעילות יחידת הג'יפים לאיתור חילוץ והצלה ממפקד היחידה מר נחום קהלני. יחידת הג'יפים מונה עשרות בעלי רכב הנעה X 4 4 ונותנת מענה בעיקר בעת חיפוש נעדרים באזורים מורכבים ללא גישה לרכב רגיל. מתנדבי היחי' הם ג'יפאים שמתמחים בחיפוש וחילוץ בשטחים בלתי עבירים, כמו באזורי דיונות, חוף הים, פרדסים וכד'. רובם מצוידים בציוד תאורה וציוד ייעודי למשימות חילוץ והצלה. היחידה הצליחה בשנים האחרונות להביא להישגים שמשמעותם הצלת חיים של נעדרים בסיכון גבוהה שהצליחו להביא למציאתם טרם יהיה מאוחר. היחידה אף נבחרה כיחידה מחוזית מצטיינת לשנת 2015.
בסיום ביקורו אמר ראש העיר כי הוא מודה שלא היה מודע להיקף הפעילות הנרחב של המתנדבים בעירו. והוסיף: "אני מלא הערכה לפעילותכם, כאזרח וכראש עיר. פעילותכם נעשית בצנעה תוך גמילות חסדים". ראש העיר ציין כי בכוונתו לקיים שיתופי פעולה עם הארגון תוך בחינת אפשרויות הסיוע לארגון ומתנדביו באופן מיידי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.