ראש עיריית לורנץ – ניו יורק, ביקר בעמנואל

סגן השר הרב מאיר פרוש, הודה במלים נרגשות למר אידלמן ראש עיריית לורנץ על השותפות, הרב פרוש ציין כי הוא מלווה את עמנואל שנים רבות וכי הוא בטוח ששיתוף הפעולה יניב תוצאות חיוביות גם לעמנואל וגם ללורנץ.

ראש מועצת עמנואל הרב עזרא גרשי אירח את ראש עירית לורנץ שבני יורק בעמנואל, בביקור השתתפו גם סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, רבני עמנואל, נציגי חברות הבניה שפעילות בעמנואל, הסגל הבכיר של המועצה ואישי ציבור.

הביקור נערך במסגרת שיתוף פעולה בין הערים לורנץ שבני יורק לעמנואל שבישראל, העיר לורנץ שמאוכלסת ברובה ביהודים שומרי תורה ומצוות ומהווה מגדלור של תורה וחסד במטרופולין של ניו יורק, מאמצת את עמנואל שנמצאת בימים אלו בהתפתחות חסרת תקדים ובעיצומה של תנופת בניה ואכלוס.

ראש העיר סייר באתרי הבניה בעמנואל, השתתף ביציקת היסודות לבתים חדשים שנבנים וקבע מזוזה בבניין שהושלם לאחרונה ומתאכלס בימים אלו, בהמשך ביקר ראש העיר בת"ת הכלל חסידי והשתתף יחד עם הילדים בלימוד פסוקי החומש. קטע מרגש במיוחד היה כאשר הילדים הטהורים פצחו בשירת המלאך הגואל אותי, כאשר הנוכחים כולם הצטרפו לשירה.

בישיבה משותפת שנערכה במשרדי המועצה, סקר ראש המועצה את ההתפתחות של עמנואל, את האתגרים והצרכים העומדים בפניה ואת המאמצים שמושקעים בפיתוח ותכנו עתידי. ראש המועצה ציין כי המועצה מטפלת בימים אלו בקרוב ל1000 היתרי בניה שהוגשו ע"י היזמים, מדהים לראות איך שעברנו ממצב של ישוב שלא נבנה בו בית אחד במשך 30 שנה, לישוב שלא עומד בקצב של היזמים שמבקשים לבנות בו.

בהמשך הציג ראש המועצה באמצעות מצגת מושקעת ומרהיבה את התפתחות אזורי התעשייה, השקעות בחינוך ובינוי מוסדות ציבור, הכל תוך חשיבה קדימה לבנות את התשתיות, במקביל לבניית הבתים החדשים ואכלוסם.

סגן השר הרב מאיר פרוש, הודה במלים נרגשות למר אידלמן ראש עיריית לורנץ על השותפות, הרב פרוש ציין כי הוא מלווה את עמנואל שנים רבות וכי הוא בטוח ששיתוף הפעולה יניב תוצאות חיוביות גם לעמנואל וגם ללורנץ.

הנוכחים התרגשו מאד לשמוע את הרה"ח ר' מיכאל גולדברג שליט"א מראשוני המתיישבים בעמנואל שבמלים קצרות שיתף את הנוכחים בתחושת השמחה שלו כוותיק בעמנואל, לראות את התפתחות הבניה, אני נרגש כל יום מחדש לראות את המוני האברכים משכימים ומעריבים לבתי המדרש, את תלמידי החכמים ואת תינוקות של בית רבן אשר חוט של חסד וטהרה נסוך על פניהם, אשריך מר אידלמן שזכית להיות שותף למקום תורה זה.

ראש העיריה הודה במילים נרגשות לראש המועצה הרב עזרא גרשי על הביקור המרשים והזמינו לביקור גומלין בלורנץ, אנחנו נסייע ונעשה כמיטב יכולתנו להשתתף בבניין עמנואל, עוד ביקש להודות לראשי קרן ידידי עמנואל הרב משה זינגר והרב שמואל שוורצמן על יצירת הקשר וארגון הביקור, אני בטוח שיחד נעשה ונצליח.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.