ראש עיריית ניו יורק: "הגעתי לארץ כדי להביע סולידריות"

למרות הטרור המשתולל ביקר ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלזיו, השבוע בישראל, ואמר בביקורו: "אנחנו סובלים עמכם"

הביקור היכה גלים רבים בארץ ובעולם, שכן הוא נערך בעיצומה של מתקפת טרור בה נתונה ישראל בכלל וירושלים בפרט. דה בלזיו נשא דברים בכנס גדול של ראשי ערים בישראל, שדן בין היתר, בנושא האנטישמיות, ואמר: "אמנם כנס ראשי הערים נועד לבחון כיצד לשתף פעולה עם ישראל בתחום החדשנות העירונית, אולם אנו נאלצים לדון גם בהשלכות הטרור על אזרחי הערים".

עיתוי הביקור, כאשר ירושלים מדממת, הביא את ראש עיריית ניו יורק לבקר את פצועי הפיגועים האחרונים שהובאו לבתי החולים בירושלים. בעת הביקור בבית החולים הוא פסע לצדו של ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת, והכריז מול החולים: "אנחנו סובלים עמכם" הוא המשיך וביקר ב'יד ושם' ונפגש עם ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו.

דה בלזיו היה האורח של חברת 'בסדנו', קבוצת יזמות והשקעות ישראלית-אמריקנית, שנטלה חלק בארגון הביקור. הוא היה אמור לבקר במשרדי החברה ולסקור את המיזמים השונים, ואולם עקב המצב הוחלט לקיים אירוע יוקרתי במלון המלך דוד.

באירוע בו השתתפו גם בכירי אנשי תקשורת בישראל, שיבח דה בלזיו את פועלו של מר אליעזר גרוס, מייסד ויו"ר 'בסדנו', המייצרת בין היתר את הסקיי סייבר הפופולרי. הוא צפה בהתעניינות בסרטון שמתעד את המוצר. לשאלת התקשורת, על הסקיי סייבר, הוא השיב בכנות: "כאשר אני רואה את המוצר הזה, שמציל חיים, דבר ראשון אני חושב על הילדים שלי… בהחלט הייתי רוצה שגם אנחנו נחזיק אצלנו בבית מוצר חיוני ומציל חיים שכזה".

ראש עיריית ניו יורק, בסדנו. יחצ (1)

איש העסקים החרדי מר אליעזר גרוס, מייסד ויו"ר 'בסדנו', הסביר לראש העיר את המושג 'סייעתא דשמיא', שהן האותיות המרכיבות את ראשי התיבות של שם הקבוצה. הוא סיפר לו על הסייעתא דשמיא המלווה את הקבוצה מיום היווסדה.

ראש עיריית ניו יורק, בסדנו. יחצ (2)

כמו כן אמר גרוס: "שמחנו על הזכות שנפלה בחלקנו לארח אישיות רמת דרג וחשובה, אשר חרטה על דגלה את המלחמה בטרור. במיוחד, כקבוצה אשר מנהלת גם את חברת סקיי סייבר שמייצרת ערכת הצלה אישית היחידה מסוגה בעולם למילוט עצמי מהיר מבניינים רבי קומות בעת טרור או בזמן חירום. ראש העיר השמיע דברים נחרצים נגד הטרור והאזנו בקשב להצעותיו כיצד ניתן להתמודד במלחמה נגד האנטישימיות".

ראש עיריית ניו יורק, בסדנו. יחצ (4)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.