ראש עירית ירושלים: "יש לשדרג את שרותי התרבות לציבור החרדי"

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הכריז באירוע שנערך בתיאטרון 'אספקלריא': "העירייה פועלת להקים מרכז תרבות יהודי לצורכי המגזר הדתי בירושלים"

"התרבות הייעודית למגזר הדתי והחרדי זקוקה לשינוי מעשי ולהתייחסות שונה מצד הרשויות והממשלה" את הקריאה הזו הפנה מנכ"ל תיאטרון 'אספקלריא', מר חגי לובר, בכנס לנציגי תקשורת מהמדיה החרדית והדתית, שנערך בבית 'אספקלריא'. הקהל שהוזמן לאירוע המיוחד, שנערך לנציגי תקשורת חרדיים במרכז אספקלריא, בגבעת שאול, התרשם מן המופע 'איזוגי', המתאר שלושה אנשים שפונים לייעוץ משפחתי, כאשר המטפל בעצמו אשר מדבר וממליץ גבוהה-גבוהה, מתברר ככזה הזקוק נואשות להכוונה וסיוע בעצמו…

את הארוע כיבד בנוכחותו ראש העיר ירושלים ניר ברקת, אשר טרם הרמת המסך לקראת המופע נאם קצרות בפני מנהלי 'אספקלריא', הצוות וקהל המשתתפים.

ראש העיר עמד על התרשמותו מן התפוקה הערכית והמרהיבה אותה מפיק המקום, למרות המקום הקיים בו שוהה כעת 'אספקלריא'. "אין ספק שיש למצוא ולהכשיר מקום ראוי של כבוד לתרבות הייעודית הזאת, וכי העירייה פועלת להכשרת מבנה "בית הרופא" שברח' הנביאים לטובת 'אספקלריא', כבר בתקופה הקרובה. ראש העיר הוסיף כי "אני סמוך ובטוח שגם אתם תצליחו ותפרצו לא רק לקהל הירושלמי הרחב, לא רק לקהל בכל הארץ אלא תחוו גם הצלחה בינלאומית".

ראש העיר, הרחיב על ההתפתחות התרבותית ברחבי העיר, אשר העירייה משקיעה בה רבות והפירות כבר ניכרים היטב בשטח. "מאז הקדנציה הראשונה שלי, אני גורס כי התרבות היא המפתח והבסיס לקידום העיר בהיבטים השונים ואני עושה את מירב המאמצים בכיוון.

שואלים אותי מדי פעם, למה הציבור הדתי, ובוודאי החרדי- צריך תרבות? ואני משיב: 'כי יש להם תרבות!', אנו לא ממציאים את הגלגל, צריך רק לעזור לו לנוע, לייעל ולשדרג באמצעים המתקדמים והתומכים שיש בידינו כעת; אך עובדת התרבות הדתית והחרדים אינה ניתנה כלל לוויכוח"!

ראש העיר ציין כי המשאבים לתרבות החרדית יגדלו משמעותית. "היעד הבא שלנו, הינו להביא את מהפכת התרבות גם אל הציבור הדתי. לא להשפיע כמובן על אורח החיים או הדרישות הדתיות, אך כמו ששמענו כאן באספקלריא – יש למשל הצגות של נשים עבור נשים או כאלה המותאמים לילדים. צריך לעודד תופעות תרבות אלה, שיכולים בהחלט להתאים ולהעשיר את התרבות בצורה ייחודית וערכית כאחד – ואתם, כאן באספקלריא, הדוגמה המובהקת לכך".
*
תיאטרון אספקלריא, הינו תיאטרון רפרטוארי היהודי הראשון שהוקם בישראל לפני כ-15 שנה בניהולו של חגי לובר. השנה אף הוכרז התיאטרון על ידי המועצה לתרבות כתיאטרון מצטיין בין מוסדות התרבות המובילים בישראל. מטרת 'אספקלריא' להעלות הצגות ומופעי תרבות המותאמים לעולם הערכים היהודי, לכלל הציבור חילוני, דתי וחרדי כאחד, ליצירות בעלות מאפיינים יהודיים, ובמקביל לאפשר גם לקהלים נוספים, בהם הקהל החרדי, ליהנות מפעילות תרבות ואמנות המתאימות לעולמם הערכי".

ניר ברקת, תיאטרון, הצגה. צילום יחצ (2)

הצגה תיאטרון - יחצ

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד לאספקלריא וכל הכבוד לראש העיר, באמת הגיע הזמן!

    שי |
    הגב