ראש עיריית לוד לרון קובי: "תשמור על השבת – היא תשמור עליך"

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, התייחס בישיבת מועצת העיר ביום שלישי השבוע לסוגיית חילולי השבת ולסרטון שבו הוא נראה באחד מהסלפי המפורסמים של רון קובי בועידה משותפת לראשי ערים

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, התייחס בישיבת מועצת העיר ביום שלישי השבוע לסוגיית חילולי השבת ולסרטון שבו הוא נראה באחד מהסלפי המפורסמים של רון קובי בועידה משותפת לראשי ערים.

שידור חי מישיבת מועצת העיר, היום – יום ג' 5.3.19 בשעה 18:00——————————תושבים יקרים, במסגרת שקיפות העשייה ויידוע התושב בנעשה בעיר, נעביר בשידור חי את ישיבת מועצת העיר מס' 3 לשנת 2019 שתתקיים היום החל מהשעה 18:00. את השידור ניתן יהיה כאן, ובאתר העירייה בכתובת: www.lod.muni.ilאתם מוזמנים לצפות. מקווים שתמצאו עניין ותחוו את דעתכם

פורסם על ידי ‏עיריית לוד – הדף הרשמי‏ ב- יום שלישי, 5 במרץ 2019

רביבו אמר כי בתקופת כהונתו חלה ירידה בכמות העסקים הפתוחים בשבת בעיר לוד. "עיריית לוד, כעיר מעורבת – יהודים וערבים ודתיים וחילונים – מתנהלת בצורה טובה בנושא השבת. אנחנו עושים את זה בצורה טובה ועובדה שבקדנציה שלנו קדושת השבת עלתה מדרגה".

בנוגע לקובי אמר רביבו: "הייתה סוגיה שהצטלמתי ליד ראש עיריית טבריה, שממנו למדנו מושג חדש כפייה חילונית: אני אכפה עליך את החילול שבת, אני אעשה את זה בפומבי. אני חושב שזו דרך לא ראויה. חבל שגורמים פה הוציאו את זה לתקשורת, כי זה מתפרש לא נכון. אני הבהרתי את הנקודה הזו, אני גם הערתי לראש עיריית טבריה. באתי אליו בצד של חיבוק. אמרתי לו 'שמור על השבת והשבת תשמור עליך'. אל תעשה בהתרסה… ומה שנעשה היום בטבריה הוא התרסה כלפי הציבור הדתי. יש פגיעה ברגשות הדתיים שמה. אתה לא צריך להתריס בהם. כראש עיר אסור לנו להתריס נגד שום דבר".

רביבו גם ציין לסיום בסיפוק את שבתות הפיוט המתקיימות ברחבי העיר לוד בעונת החורף לטובת הציבור החרדי, ואמר: "אנחנו עושים שבתות פיוט ובקשות עם המחלקה הדתית והתרבות החרדית. הן שבתות מאוד מוצלחות שהתקיימו כל החורף. זה מכבד את השבת ועושה עונג שבת לתושבים"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.