ראש עיר נחשד שקיבל טובות הנאה? הדיינים יכריעו

במעמד נשיא המדינה, הרבנים הראשיים ואישי ציבור – ייפתח הכנס השנתי של 'הליכות עם ישראל' ובשיאו:
לראשונה: ראש עיר נחשד שקיבל טובות הנאה? הדיינים בבית הדין יפסקו את דינו בהתאם להלכה

במעמד נשיא המדינה, הרבנים הראשיים ואישי ציבור – ייפתח הכנס השנתי של 'הליכות עם ישראל' ובשיאו:
לראשונה: ראש עיר נחשד שקיבל טובות הנאה? הדיינים בבית הדין יפסקו את דינו בהתאם להלכה
הרה"ג רצון ערוסי שליט"א שיעמוד בראש ההרכב במשפט המבוים במסגרת דיוני הכנס השנתי: "להלכה יש מענה ברור וחד משמעי – לכל הסוגיות הכלכליות והאקטואליות שעל סדר יומנו" במעמד נשיא המדינה, הרבנים הראשיים לישראל, רבני ערים, דיינים, אישי ציבור, ומאות רבות של משתתפים, ייפתח ביום רביעי הקרוב הכנס השנתי העולמי של 'הליכות עם ישראל' בראשות רבה הראשי של קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל הרה"ג רצון ערוסי שליט"א, אשר מקיים בכל שנה את הכנס השנתי למען הטמעת משפט התורה במדינה וכדי לעורר את הדרישה הציבורית לאפשר התדיינות ע"פ ההלכה במסגרת בתי הדין הממוניים בישראל, צעד שיסייע להפחתת העומס על בתי המשפט ובעיקר יאפשר לציבור שומר תורה ומצוות להתדיין כהלכה.

במושבים הרבים והמרתקים שיתקיימו בכנס השנתי שיתקיים כמידי שנה, במלון 'רמדה' בירושלים, ישתתפו כאמור בכירי המדינה וראשי עולם הרבנות והדיינות בישראל. הרה"ג רצון ערוסי שליט"א נשיא הכנס אומר כי "מידי שנה בשנה אנו מתכנסים בירושלים כדי לדרוש לאפשר את קיום משפט התורה בארץ ישראל, ובכל שנה אנו עדים להתעוררות ולהגברת המודעות בנושא, אני מקווה כי עם הקמת הממשלה הבאה, תתגבש דרישה חד משמעית של כל המפלגות הדתיות והחרדיות, לכל ממשלה שלא תקום – תאפשרו לציבור המעוניין בכך – להתדיין בבתי הדין הממוניים בארץ ישראל".
הכנס השנתי אשר מידי שנה עוסק בסוגיה כלכלית בוערת בראי ההלכה והתורה, עסק בשנה שעברה בצדק החברתי בהלכה, ובמסגרת הדיונים התקיים משפט דמה לפי ההלכה בנושא הריכוזיות במשק.

הכנס אשר יחל ביום רביעי הקרוב, יעסוק בנושא השחיתות הציבורית וההתמודדות עימה בראי ההלכה, "להלכה יש התייחסות לכל הצדדים במקרים שכאלו, החל מזכויותיו של הפרט, טובת הציבור, מתי נכון יהיה להשעות איש ציבור שנחקר, ונעסוק בכל שאר הזוויות האקטואליות החשובות הנוגעות בעניין". אומר הרב ערוסי שישתתף כדיין יחד עם שני דיינים נוספים במשפט המבוים אשר יעסוק בסוגיה אקטואלית בה ראש עיר נחקר בחשד לקבלת טובות הנאה, מתי עליו לפרוש וכו'. "אנו נעסוק בכל צדדי ההלכה ונקבע את פסק הדין בהתאם להלכה, אמנם מדובר במשפט מבוים, אך המטרה היא להציג קבל עם ועולם את עמדתה של ההלכה ותורת ישראל בכל נושא ועניין בחיינו, ובוודאי בנושאים ממוניים ולדרוש את הזכות והחובה להתדיין בישראל כהלכה בבתי הדין הממוניים".

הרב עו"ד שחר מתנה מנכ"ל "הליכות עם ישראל" אומר כי גם השנה הדיונים הרבים שיתקיימו כאמור במלון 'רמדה' בירושלים יהיו פתוחים לציבור, "אנו עדים מידי שנה לעליה בהיקף המתעניינים והמבקשים להשתתף בדיונים המרתקים ששיאם הוא המשפט המבוים שמעורר עניין רב מאד".

הרב מתנה אומר עוד כי פתיחת הכנס תתקיים ביום רביעי הקרוב לקראת ערב, במעמד נשיא המדינה, הרבנים הראשיים לישראל, דיינים רבני ערים ושכונות מכל רחבי הארץ, ומכובדים רבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.