ראש שירותי המודיעין של ארה"ב מתנצל

המסמך המביך: ראש שירות המודיעין היוצא ג'יימס קלאפר פרסם היום (חמישי) הודעה ובה הוא מתנצל על דליפת המסמך על הנשיא המיועד. {"לא אימתנו את המידע"}

יממה לאחר  המבוכה הגדולה עם חשיפת  המידע המודיעיני הרגיש  על טראמפ, ראש שירות המודיעין היוצא ג'יימס קלאפר פרסם היום (חמישי) הודעה ובה הוא מתנצל על דליפת המסמך על הנשיא המיועד.

"הייתה לי ההזדמנות לשוחח עם הנשיא הנבחר טראמפ, והבעתי בפניו את חוסר שביעות הרצון העצומה שלי לגבי ההדלפות לתקשורת, ששנינו מסכימים על כך שמהוות סכנה לביטחון הלאומי שלנו", כתב.

 

"דיברנו גם על המסמך שהיה בחודשים האחרונים בידיהם של מספר כלי תקשורת, חברי קונגרס ועוד עוד בטרם קהילת המודיעין הייתה מודעת אליו", המשיך קלאפר. "זהו לא מסמך שאנחנו ייצרנו, ואני לא מאמין שהוא הודלף על ידי מישהו אצלנו. לא אימתנו את המידע בו ולא הסתמכנו עליו בכדי להגיע למסקנותינו", הדגיש.

"עם זאת, חלק מחובתנו היא להבטיח שקובעי המדיניות יקבלו תמונה מלאה ככל האפשר בנושאים העלולים להשפיע על הביטחון הלאומי", המשיך הבכיר. לדבריו, טראמפ הבהיר בשיחה כי הוא בעל הערכה רבה למשרתים במערך המודיעין.

טראמפ עצמו מיהר לצייץ כי "קלאפר התקשר אליי אתמול כדי להתנער מהדוח השקרי והמומצא שהופץ באופן לא חוקי. עובדות מומצאות ומזויפות. חבל!". עם זאת, מדבריו של קלאפר ניכר כי ההתנערות אינה עד כדי כך מוחלטת, אלא מהווה הסתייגות בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.