רבבות במפגן הגיוס: ״הכסף עיוור את העסקנים״

רבבות הגיעו אמש (ראשון) אל עצרת המחאה נגד גזירת הגיוס שנערכה בברוקלין. האדמו״ר מהר"י מסאטמר תקף את הנציגות החרדית, וראשי ישיבות ליטאים הגיעו חרף מכבש הלחצים.

הישג לסטאמר: רבבות הגיעו אמש (ראשון) אל עצרת המחאה נגד גזירת הגיוס ורדיפת הדת בארץ ישראל שנערכה בברוקלין.

האדמו״ר מהר"י מסאטמר תקף בנאומו את הנציגות החרדית בכנסת ותהה: לאן נעלמו הגזירות מאז הצטרפו החכי״ם החרדים אל הקואליציה, או שמא ״הכסף עיוור אותם״.

עוד השתתפו: האדמורי"ם ממונקאטש, גאב"ד קארלסבורג, פשווערסק, וועיין, שביקרו בחריפות את הליך חוק הגיוס.

על אף מכתב מיוחד ששיגר הגר"ד לנדאו, הרבי מפשווערסק גדול אדמו"רי אירופה הגיע מבלגיה להשתתף בעצרת.

למרות מכבש הלחצים על ראשי הישיבות הליטאים מצד 'דגל התורה' שלא להגיע לעצרת, מספר ראשי ישיבות המזוהים עם הזרם הליטאי הטריחו את עצמם והגיעו לעצרת: הגאון הרב אשר קלמנוביץ ראש ישיבת מיר בארצות הברית, וזקן ראשי הישיבות הגאון הרב אהרן שכטר, בנוסף, הגאון הרב אהרן פלדמן ראש ישיבת 'נר ישראל' בבולטימור שיגר מכתב שהוקרא במעמד.

 

כזכור, בשבועות האחרונים התחולל מאבק איתנים בין אנשי ביתם של גדולי תורה בארץ לבין עמיתיהם בארצות הברית בניסיון למנוע את השתתפותם של רבנים ואדמורי״ם מרכזיים בעצרת והדבר ייתפס כקריאת תיגר על ההנהגה התורנית בארץ ישראל.

 

בעיתון 'הפלס' חגגו את העצרת בסיקור חגיגי במיוחד, בכותרת העיתון היום נכתב ״רבבות בני היהדות הנאמנה בארצות הברית במחאה אדירה נגד גזירת הגיוס ורדיפת הדת בארץ הקודש״ ותיעוד של האלפים בעצרת.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לכבוד עם ישראל היקרים נ"י

  דברי אלוקים חיים מהגאון ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א
  שמתייחס למען לא למנוע את קיום העצרת ח"ו.
  הנה המכתב המכריע שיש לעשון העצרת:

  "ידוע המצב הנורא השורר פה בארה"ק, אשר היהדות החרדית נמצאת בסכנה רוחנית גדולה לאין שיעור ה"י. עינינו נשואות אליכם אחינו שבגולה שתפעלו בכל יכולתכם להשמיע את זעקתנו קבל עם ועולם ושתעשו כל מה שבאפשרותכם שלא תאבד שארית יעקב, ואשרי מי שיהיה לו חלק בזה בעושה ובמעשה".

  "וח"ו למנוע איזה פעולה או התאספות לצורך מצוה רבה זו ע"י שאומרים שאין גזירה על הדת או כל כיו"ב, שכל זה הוא מעצת חטאין ויחושו לנפשם כל עושה עול, כי לא רק שיש גזירה אלא כבר יצאה לפועל בהשמדת בחורי ישראל רבים ה"י ורבים נמצאים בצרה וסכנה גדולה".

  "וכל המסייעים להגביר את זעקת היהדות החרדית באיזה אופן שהוא וכן כל המשתתפים עם הציבור בכינוס למען הצלת הדורות יתברכו בכל מילי דמיטב ולא יאונה להם כל רע".
  —–
  אמן כיה"ר בב"א

  כל המשתתפים עם הציבור בכינוס למען הצלת הדורות יתברכו בכל מילי דמיטב |
  הגב
 2. יש 2 ראשי ישיבות

  יש מכתב של ר שמואל אירבך ויש בערך 30 כובעי קניטש זה הצלחה?

  יהושע |
  הגב
  • היסטריה

   כל מי שראה ושמע את ההיסטריה והפנאיקה מהעצרת מבין איפה האמת ומי צודק.
   אבל מה לעשות קשה להודות על האמת אז מכחישים את העובדות.

   שמעון |
   הגב