רבבות ליוו את הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ"ל ( שידור חוזר)

תלמידי ישיבת מיר הגיעו היום להשתתף במסע הלווית הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ"ל מראשי ישיבת מיר, האלפים צעדו רגלית מבניין ישיבת מיר שבשכונת בית ישראל בירושלים עד לישיבת רוזין ברחוב מלכי ישראל {למנוחת עולמים}

 

בגשם ובדמעות: רבבות בוגרי ותלמידי ישיבת מיר הגיעו היום להשתתף במסע הלווית הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ"ל מראשי ישיבת מיר, האלפים צעדו רגלית מבניין ישיבת מיר שבשכונת בית ישראל בירושלים עד לישיבת רוזין ברחוב מלכי ישראל, ומשם באוטובוסים ל'הר המנוחות' שם נטמן.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UCByBz4EcjI]

 

בהלוויה ספד הגאון רבי יצחק אזרחי לראש הישיבה וסיפר על גדלותו ודאגתו לכל אחד ואחד מבני הישיבה, "הוא התפלל והצטער עם כל אחד. כעת מאיתנו הוא רחוק. שמענו עכשיו מראש הישיבה שהיה מעביר את הגמרא כנתינה. כמו שהתורה ניתנה בשישים ריבוא כך הכבוד שצריך לתת לו".

 

הגר"מ פרבשטיין גיסו של המנוח ספד לו ודיבר על הרוחניות שלו בבין הזמנים שהיה עסוק סביב התורה. לא היה לו חופש. רק תורה. היה לו עולם פנימי והפרסום הפריע לו. היה אדם השלם"

. כזכור, אמש בשעות הלילה הלך לעולמו הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ"ל ראש ישיבת 'מיר' בן 78 בפטירתו. בימים האחרונים הידרדר מצבו והוא אושפז בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים, בשעה האחרונה הוזעקו בני משפחתו לשהות לצדו ולזעוק את פסוקי הווידוי וה'שמע ישראל' עד שהשיב את נשמתו ליוצרה.

במהלך שעות היום אראלים ומצוקים אחזו בארון הקודש ובשעה 22:00 ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש ונשמת ראש הישיבה שסבל ייסורים קשים בשנים האחרונות עלתה בסערה השמימה, כשליד מיטתו בבית החולים “שערי צדק” בירושלים ניצבים בני משפחתו והמונים מתלמידיו הקרובים וקוראים “שמע ישראל”, “ד´ הוא הא-לוקים” בבכיות עצומות.

ת. נ. צ. ב. ה.

צילומים: פלאש 90 

.......

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.