רבבות ליוו למנוחות את האדמו"ר ממונסי

עשרות אלפים ליוו ביום שישי למנוחות את האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל במונסי. במהלך מסע ההלוויה שמונת בניו הוכתרו לאדמו"רים

עשרות אלפים ליוו ביום שישי למנוחות את האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל במונסי.

במהלך מסע ההלוויה שמונת בניו הוכתרו לאדמו"רים, בן הרב ישראל הגר מונה תחתיו לאדמו"ר במונסי. רבי יצחק יוחנן הגר רב בויליאמסבורג. רבי אליעזר זאב הגר, בירושלים. רבי דוד הגר בלונדון.
רבי אהרן הגר במונטריאול. רבי ברוך שמשון הגר בית שמש ובבני ברק.

על פי צוואתו חולקו במהלך מסע הלוויתו 72 דולר לכל אברך שהופקדו לחשבון הבנק, האדמו"ר ביקש מכל חסיד שילמד בעבורו דף גמרא. כמו כן, לא נישאו הספדים.

מבית החולים מאונט סיני במנהטן הגיעה ביום שישי הבשורה המרה על הסתלקותו לגנזי מרומים של כ"ק מרן ראדמו"ר הגה"ק מוויזניץ זצוק"ל.

האדמו"ר מויז'ניץ מונסי זצוק"ל, היה בן 96 בפטירתו. הוא ייטמן בארה"ב.

במהלך השבוע חלה הידרדרות נוספת במצבו הרפואי של האדמו"ר מויז'ניץ מונסי: גבאי החסידות בישרו לפני כי מצבו של האדמו"ר קריטי ביותר.

בכל ריכוזי החסידות התכנסו מניינים לאמירת תהילים לרפואתו של זקן האדמורי"ם שנאבק על חייו.

האדמו"ר עבר בתחילת החורף טיפול רפואי מסובך כדי להציל את חייו.

הוא נולד בגרויסוורדיין לרב חיים מאיר הגר, לימים האדמו"ר מויז'ניץ, ומרגלית, בתו של הרב זאב טברסקי, האדמו"ר מרחמסטריווקה.

בילדותו היה קשור לסבו, האדמו"ר רבי ישראל הגר (אהבת ישראל). למד אצל רבי יהודה סגל רוזנר בסקלהיד ותקופה קצרה אצל האדמו"ר רבי יואל מסאטמר. הוא מחשיב כרבותיו את רבי יואל וכן את הרב יוסף גרינוולד מפאפא.

הוא נשא לאישה את הרבנית פיגא מלכה, בתו של האדמו"ר רבי יעקב יוסף מסקווירא. לאחר שנפטרה בלי ילדים נשא את אחותה הצעירה סימא מירל ונולדו להם 14 ילדים.

לאחר השואה הוא הגיע לארצות הברית יחד עם חמיו, והחל לשמש כרב של חסידי ויז'ניץ בארצות הברית, תחילה בבורו פארק ולאחר מכן בויליאמסבורג. לאחר פרק זמן קצר הודיע שאינו רוצה לגור בעיר הצפופה ועבר למונסי.

לאחר פטירת אביו, בשנת תשל"ב (1972), הוכתרו לאדמו"רות שני בניו: רבי משה יהושע הגר כאדמו"ר מויז'ניץ בישראל, ורבי מרדכי בארצות הברית. בארצות הברית מכונה "האדמו"ר מויז'ניץ" ואילו בישראל מכונה "האדמו"ר מויז'ניץ מונסי" או "האדמו"ר ממונסי".

האדמו"ר סייע בצרכי הציבור של הקהילה החרדית בארה"ב, ולשם כך הוא נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ימי קרטר יחד עם רבי שלמה מבאבוב ורבי משה מסאטמר. (מתוך ויקפדיה)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.