רבבות מוסלמים חוגגים: "הר הבית בידינו"

לאחר שראש הממשלה החליט להתקפל לכל תכתיבי הוואקף, מאות אלפי מתפללים הגיעו להר הבית לחגוג את הניצחון. בשל הצפיפות ובשל דרישת המתפללים לפתוח כניסה נוספת החלה מהומה רבתית. צפו

כמה שעות לאחר הכניעה הישראלית הגיעו עשרות אלפי מוסלמים בהמוניהם להר הבית לתפילה במקום.

במקום החלו מהומות לאחר ששער באב אל חוטה,  בו רצחו המחבלים את השוטרים  היה סגור. אך המשטרה שוב נכנעה ופתחה את השער כמו גם כל שערי הכניסה האחרים להר הבית.

עם כניסת המתפללים לתוך שטח הר הבית החלו ידויי אבנים לעבר השוטרים, במהלכם אבנים בודדות נפלו ברחבת הכותל. אין נפגעים.

בהוראת מפקד מחוז ירושלים , כוח משטרה שהיה ערוך במקום הדף את פורעי החוק ופיזר אותם תוך שימוש באמצעים. שוטר נפגע מאבן שפגעה בראשו.מטופל במקום. דגלי אשף שהונפו בשטח ההר ונתתו הוסרו מיד על ידי השוטרים. שקט במקום.

המשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים בתוך שטח הר הבית , בשערים ובמבואות ובכל אזור אגן העתיקה במטרה לשמור על הבטחון והסדר .

ברחוב הפלסטיני החלו מתכתשים על הקרדיט "הניצחון הגדול על הכיבוש" איסמעיל הנייה ברצועת עזה חגג את הניצחון ואמר: "היום אנחנו אומרים – ישראל הובסה", אמר הנייה בנאום טלוויזיוני. "היא הסירה את האשליה שהיא יכולה לשלוט במסגד אל אקצא".


המופתי של ירושלים הודיע הבוקר לציבור המתפללים כי ניתן לשוב ולהתפלל בהר. "המצב חזר לקדמותו, נתפלל באל-אקצא", אמר המופתי.

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע אף הוא למתחם והתייחס למתיחות הביטחונית. "האחריות על הביטחון בהר הבית הייתה ונשארה אחריות משטרת ישראל", אמר אלשיך.

אלשיך התייחס להסרת הגלאים באומרו כי. "האחריות לשלומם של היהודים והמוסלמים בהר הבית היא של המשטרה ואנחנו כפופים לדרג מדיני", הבהיר אלשיך. "אנחנו אומרים את דעתנו אבל בסופו של דבר אנחנו ממלאים את החלטות הדרג המדיני. ניתנו לנו הרבה אמצעים למימוש תפיסת הביטחון שלנו ואני לא אפרט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.