אָבִי אָבִי רֶכֶב יִשְׂרָאֵל וּפָרָשָׁיו • רבבות בהלווית מרן הגר"ש אוירבך זצ"ל

רבבות בני אדם משתתפים בשעה זו במסע ההלוויה של מרן ראש הישיבה הגר"ש אוירבך זצ"ל • המוני תלמידיו של הגר"ש עשו קריעה בבגדם ופרצו בקול בכי, עת הגיעה המיטה להלוויה. רבני הפלג הירושלמי הספידוהו וקראו לציבור בני התורה להמשיך את מורשתו

רבבות בני אדם משתתפים בשעה זו במסע ההלוויה של מרן ראש הישיבה הגר"ש אוירבך זצ"ל שהלך השבת לעולמו לאחר אירוע לב והוא בן פ"ו שנים בפטירתו.

המשטרה עידכנה כעת כי נחסמו לתנועה כלל הצירים בהם יעבור מסע הלוויה. הכניסה לירושלים מתאפשרת בשלב זה דרך כביש 9, מנהרת הארזים. השוטרים פועלים להכוונת הציבור לצירי תנועה חלופיים במטרה לצמצם את הפגיעה בחיי השיגרה.

הצטרפו לשידור החי באדיבות שרילייב

המוני תלמידיו של הגר"ש עשו קריעה בבגדם ופרצו בקול בכי, עת הגיעה המיטה ללויה. רבני הפלג הירושלמי הספידוהו וקראו לציבור בני התורה להמשיך את מורשתו.

צילום: מדברים תקשורת

הגאון רבי ברוך שמואל דויטש ספד לו בקול בוכים: "קשה לעמוד כאן ולהגיד אבי אבי רכב ישראל ופרשיו. הוא היה נגיש לכל אחד כל הזמן, הוא היה מלא השתתפות בצער של כל אחד, כל אחד הרגיש אצלו אבא. הוא היה גאון הגאונים בלי שום גוזמה ידע את כל התורה כולה, הגדלות שלו היה בכל שטחי התורה. אילו ראינו לא האמנו".

הרב פטרוב ממרר בבכי – צילום: פלאש 90

"מרן היה השריד האחרון לדור דעה. היה מקורב לכל גדולי הדור הקודם, למרן החזון איש ולרב מבריסק. קרבתו למרן הרב שך הייתה ידועה לכל, הוא גם הגיע אליו לירושלים להתייעץ. הרב אלישיב סמך עליו בכל הדברים ובכל ענייני הקדושה. היה קשה לנתק אותו מהגמרא בשביל צרכי ציבור, האהבה שלו היה תורה, תורה ועבדות השם זה היה החיים שלו. בכל פעם שהיה צריך לעסוק בענייני ציבור זה היה בשבילו מסירות נפש".

התפלאנו תמיד איך הלב מחזיק, עכשיו נדם ליבו בגלל הצער הגדול שהיה לו, השם יעזור שנוכל להמשיך בדרכו.

הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ ספד: "ציבור בני התורה צריכים להתחזק ולהמשיך את דרכו, וכפי שכתב במכתבו האחרון להתנתק מהם וממונם לגמרי. זכותו תעמוד לנו לבטל את גזירות הנח"ל ואנשי המפלגה שנלחמו בו. לא לעשות איתם שום פשרות ולא להחניף להם".

אחיו הגאון רבי עזריאל אוירבך ביקש מחילה וספד לו: "הוא נלחם על האמת בכל מחיר. למרות המערכה הכבדה, לא השיח דעת מלעזור ולשמח אלמנות יתומים ונדכאים בכל דרך ובכל זמן".

מרכינים ראש

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.