התפללו: רבה של אשקלון אושפז במצב קריטי

בסביבתו מדווחים כי במהלך הלילה חלה הידרדרות חמורה ואף עבר החייאה. התפללו: הרב יוסף חיים בן טוייבה ברינדל לרפו"ש

הידרדרות חמורה במצבו הרפואי של הגאון רבי יוסף חיים בלוי רב העיר אשקלון לדברי בית הרב, מצבו הרפואי מוגדר קריטי. בסביבתו מדווחים כי במהלך הלילה האחרון חלה הידרדרות חמורה במצבו הרפואי ובני המשפחה נקראו למיטתו כדי להיפרד ממנו.

בשבועות האחרונים אושפז הרב בלוי בבית החולים 'ברזילי' באשקלון לאחר שחלה הידרדרות רפואית במצבו. מספר ימים קודם לקה באירוע ממנו לא יצא עד היום.

בתו, יפה סולומון, שהתה כל הלילה ליד מיטתו "אני חייבת לתת הרבה מחמאות לכל הרופאים בבית החולים ולכל הצוות בבית החולים, שעושים הכל כדי שהוא יחיה. אני מבקשת שכולם יתפללו בשבילו ותוך כדי תפילה להזכיר את שמו המלא "הרב יוסף חיים בן טוייבה, ברינדל". ביקשה הבת.

הרב יוסף חיים בלוי (81), נשוי ואב לתשעה ילדים, ויש לו 120 נכדים ונינים. הוא הגיע לאשקלון לפני שנים רבות מירושלים, ומכהן כרב העיר משנת 1982.

הרב הוא דור שישי בירושלים למשפחת רבנים ידועה מאוד, ורבו היה הרב חיים שמואלביץ', ראש ישיבת מיר. הרב בלוי ידוע בעיר בגלל הפתיחות הרבה שהוא מפגין וביתו פתוח לכל, גם לדתיים וגם לחילונים. הוא מכיר היטב את הפסיקה האשכנזית, אך בקי גם בפסיקה הספרדית ולכן מגיעים אליו מכל העדות ומכל הזרמים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.