רבה של ירושלים הגיע לבקר את הפצועים בהדסה

, הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' נפגשו השבוע עם הרב הראשי לירושלים הרה"ג שלמה משה עמאר שליט"א על מנת למנות את הרב כשליח למכור באמצעותו את החמץ של המרכז הרפואי

, הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' נפגשו השבוע עם הרב הראשי לירושלים הרה"ג שלמה משה עמאר שליט"א על מנת למנות את הרב כשליח למכור באמצעותו את החמץ של המרכז הרפואי

 

רבה של ירושלים הגרש"מ עמאר שליט"א הגיע לבקר את הפצועים מפיגוע האוטובוס השבוע בירושלים המאושפזים במחלקת טיפול נמרץ בהדסה. במהלך הביקור עודד את בני המשפחות ואיחל החלמה מהירה לכל הפצועים.

בתוך כך, לקראת חג הפסח מכרה הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' את החמץ. הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה'  מינו את הרב הראשי לירושלים הרה"ג שלמה משה עמאר שליט"א כשליח למכור באמצעותו את החמץ של המרכז הרפואי- הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, לאחר עריכת השטר כנהוג- נמכר החמץ לנכרי. מצד הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' השתתפו: מנהל בית החולים 'הדסה עין כרם' פרופ' יורם ווייס ,רב המרכז הרפואי הרב משה קליין שליט"א, והאמרכל של בית החולים 'הדסה עין כרם' מר אודי שאולוף.

נציגי הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' הודו לרב הראשי הרה"ג שלמה משה עמאר שליט"א על שזיכה אותם למכור את החמץ, וסקרו בפניו את ההכנות הרבות שנעשו במרכז הרפואי 'הדסה' בשבועות האחרונים לקראת חג הפסח. לאחר שבשנים עברו הונהג כשרות למהדרין ללא קטניות בימי הפסח, הוחלט זו השנה השנייה על הנהגה נוספת שתבטיח את רמת הכשרות הגבוהה ביותר ולדעת כל המחמירים וע"כ כל האוכל יוגש בכלי חד פעמיים בכל ימי החג . שדרוג הכשרות לכלל המטופלים במחלקות ובחדרי האוכל יינתן לצד מתן מענה רפואי לפי שקול דעתן המקצועי של התזונאיות ויצור מצוינות רפואית והלכתית כאחד.

מנהלי שירותי המזון וצוותם עמלו רבות בימים האחרונים ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג. בליל החג תוגש קערת הסדר המסורתית לצד מאכלי החג לחולים שיישארו במרכזים הרפואיים. כל האוכל המוגש בבית החולים בחג הפסח, הוא כבכל ימות השנה: בישול לחומרא כשיטת מרן הבית יוסף, בכל המטבחים ישנם משגיחים יר"ש הנמצאים מפתיחת המטבח בשעות הבוקר המוקדמות ועד לסגירתו, כשרות רוב המוצרים הניתנים היא של בד"ץ 'העדה החרדית'. במחלקת היולדות כל המוצרים בד"ץ 'העדה החרדית'.

בד בבד עם ההשגחה המובחרת על האוכל שיוגש בביה"ח, הכנסת חמץ למרכז הרפואי נאסרה, ואכיפה מתבצעת בעניין. בימי הפסח לא תותר הכנסת אוכל מכל סוג שהוא למרכז הרפואי. כמו כן, במהלך כל ימי החג מוצב כמו בכל שבת, שומר נכרי בכניסה למחלקת יולדות, הילודים וחדרי הלידה.

הרב הראשי לירושלים הרה"ג שלמה משה עמאר שליט"א הביע התפלאות גדולה מהכנות הרבות שנעשו בבית החולים לקראת החג, והכל במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים. " נותר רק לאחל לכם ולכל הרופאים ועובדי המרכז הרפואי, חג פסח כשר ושמח. ושכל הצוות הרפואי יעסקו תמיד רק בדברים משמחים ושלא ישמע שוד ושבר בגבולנו", בירך הרב הראשי .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.