רבה של מירון: "מניעת חילולי השבת במירון תלויה בחסידי באיאן"

רבה של מירון יוצא נגד באיאן: בראיון ל'קול ברמה' קבע נחרצות רבה של מירון הרב שטרן שכל שמירת השבת במירון תלויה ועומדת בהסכמת חסידי באיאן להעביר את ההדלקה ראשון לפנות בוקר. האזינו.

בראיון ל'קול ברמה' קבע נחרצות רבה של מירון הרב שטרן שכל שמירת השבת במירון תלויה ועומדת בהסכמת חסידי באיאן להעביר את ההדלקה ראשון לפנות בוקר.

לטענתו של הרב שטרן הובטח לו ע"י נציגות המשטרה שבאם ההדלקה אכן תתרחש לפנות בוקר של ראשון השוטרים לא יצטרכו להגיע במהלך השבת ולחללה.

הרב סיפר לנועם זיגמן מגיש התכנית כי בכוונתו בכל מקרה לסגור את שער היישוב על מנעול ובריח ורק במקרה של פיקוח נפש לפותחו בשבת.

רבה של מירון הרב שטרן הדגיש בדבריו שבקשתו אינה מופנת לכ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א אלא לחסידיו שיסכימו לדחות את ההדלקה היות והוא מכיר את האדמו"ר ויודע שהוא מבחינתו יעשה ככל שיבקשו ממנו שכן מדובר באדם צדיק ומורם מעם .

 

מדי שנה, בל"ג בעומר מדליק האדמו"ר את ההדלקה המרכזית בציון רשב"י במירון בהשתתפות רבבות, אותה קיבל בירושה מסבו אשר עברה אליו בירושה מרבי ישראל מרוז'ין, שקנה אותה מזקני צפת הספרדים.

להאזנה:

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בויאן=חילול שבת
  אסור להתפלל איתם להוציא אותם מעם ישראל
  והשבת תתבע עלבונה בכל מקרה
  אין לכם לאן לברוח
  השבת הוכיחה את עצמה אתם דג רקק אוטוטו אתם ברשת אופ לפח וחסל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מאת הגאון הירא והחרד את השם וכו'

  כמעריץ ענק של האדמו"ר מבויאן שמבחינתי הוא סמל של מלכות רוזי'ן שעניינה קידוש ד' מלכות התחשבות אמיתית בציבור הכללי ולהאהיב שם שמיים על הכל, אני פונה אליכם רגע לפני בחסד וברחמים, ותתנתקו לרגע מכל היחצ"נים בגרוש שמנסים לייפות את המצב.

  בתוך עמי אנוכי יושב, מסתובב אני בתל אביב רמת השרון באר שבע ורמלה וגם בציבור הדתי לאומי, ויהודים פשוטים מעמך ישראל שואלים אותי האם לאדמו"ר מבויאן לא אכפת חילול שבת של שוטרים בעלי זיקה מסורתית? הרי מה שקורה כיום במירון זה לכפות על כוחות הביטחון ואלף אחד אנשים נוספים חילולי שבת. למה שלא ידחו את המדורה לבוקר או לכה"פ לפנות בוקר כמו שהציעו בכירי המשטרה???? למה לא???

  לצערי בעידן התקשורת הפתוחה והרשתות החברתיות אי אפשר להעלים מידע, ולא ייחצן חרדי בגרוש יציל את המצב. והחילול ד' הזה הוא ממש נורא. וכָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב, ואני אומר לכם רק את האמת, לא היה לי מה לענות מרוב בושה. קשה לערוך ליהודים מעמך ישראל פלפולים בסגנון צוויי דינים של ר' חיים בריסקער ז"ל. התחמקתי והסברתי שנערכים כעת דיונים אמיתיים לדחות את חילול השבת. המצב שנוצר הוא כבר לא הבעיה של חילול השבת כמו חילול ד' הנורא וכבר פסק הרמב"ם שבמצב של חילול ד' לא נוגע מה באמת היה אלא איך הדברים מתפרשים בציבור. כָּל מָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב.

  אינני ייחצן ואינני בן יחצ"ן ולא כותרת באתר חרדי תציל את החילול ד' וחילול השבת. הרי לפני 4 שנים שדחו את ההדלקה בדיוק לאותה שעה וראו שזה מביא חילולי שבת. המצב במירון בשנים האחרונות השתנה לבלי היכר עקב העומס והכוחות מה שלא היה לפני 20 שנה. ובמצב שנוצר יש לקחת מנהיגות אמיתית ולשנות סדרי בראשית. אין לכם מושג איזה כבוד הדבר יתן למלכות בית רוז'ין ולקדושת השבת וקידוש שם שמים.

  ואין לנו ספק וספק ספיקא שהקידוש ד' הזה יביא את הגאולה, והשמחה תהיה כפי שלא היה מאז ומעולם, כי במצב הזה רשב"י ישמח איתנו באמת. אינני יכול לחייב אתכם לעשות כלום, אבל אל תנסו לשחק בת יענה.

  רוז'ין זה מלכות, ומלכות יודעת לפרוץ גדר ולשנות סדר בראשית בשביל שבת המלכה, ואם צריך עושים הכל, אבל הכל ואין די באר לשכר הגדול והזכות שדבר זה יביא לעולם כולו.

  חייבים לזכור שבמָקוֹם שֶׁיֵּשׁ חִלּוּל הַשֵׁם אֵין חוֹלְקִין כָּבוֹד לָרַב, והציבור לא יסלח לנו על זה לעולם!!! והכתם שאדמו"רים רבנים מנהיגים וחסידים הביאו לחילול שבת באתרא קדישא דמירון עומד להיות הכותרות של כל התקשורת שתקפוץ על המציאה כמוצאי שלל רב, לא שווה לעם ישראל כל ההדלקה ואנא נוליך את חרפתנו….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. זה מזעזע ולא יאומן עד להיכן אותם עסקנים רמאים רשעים אכזרים ושקרנים מי שלא איכפת להם כלל וכלל על חילול שבת קודש ולא על כבוד שבת קודש למען אינטרסים לא טהורים מסוגלים להגיע, הם עשו הכל בעולם כולל איומים קשים על כל מי שקשור היה בענין לעשות להם סוף בכל המובנים אם לא יחזרו בהם מיד ויאפשרו לבויאן ההדלקה במוצאי שבת תוך כדי חילולי שבת בפועל ממש.

  רבה של מירון, הרב הגאון הצדיק ר' מאיר שטרן שליט"א היה מעורב בשבועות האחרונים בכל המהלכים וידע כי האדמו"ר מבויאן מתעקש על הזמן שלו להדליק [אע"פ שקשור לחילול שבת] ואף נקבע איזו פשרה שמחייבת חילולי שבת, הוא לא הסכים עם הפשרה ואף פרסם השבוע מכתב שבו הוא קובע כי ההדלקה אסורה עד לשעה 4 בבוקר וכי האוטובוסים אסור להם לצאת לכיוון מירון לפני השעה 12 בלילה. שומו שמים עד היכן היגענו בעולם החסידות של ביאון.

  והנה היום פתאום יום אחד הרב שטרן חוזר בו, ומתיר לבויאן להדליק מוקדם, והכל שואלים האם הוא לא ידע את הפרטים לפני כן? האם לא היה מעורב בכל התהליכים השיחות והמשא ומתן שהיה? הלא הוא היה בענין כל הזמן וידע כל פרט, והגיע למסקנה כי זה אסור מדאורייתא, אז איך הוא פתאום רץ לחזור בו?

  אלא מתברר כי מכרים מהחסידות בויאן איימו על חייו [פיקוח נפש ממש] ועתידו ממש….. וכל הקשור בו ובכמה עסקנים אחרים אם לא יחזור בו מיד, מכתבו הכניס את חסידי בויאן ובמיוחד את הרבי לבעיה כי עתה הם עושים נגד המרא דאתרא של העיר מירון, המכתב הזה היה חשוב מפני שלאחר מכתב כזה אסור להדליק לפני 4 לפנות בוקר ולכן איימו עליו ועל עתידו, ויש האומרים כי אף אמרו לו כי יסיים את חייו מהר מאוד ח"ו.

  העסקנים המטפלים בנושא מזועזעים ואומרים כי לא האמינו שהם ירחיקו כל כך עד כדי איומים על חייו כמו שעשו הנעצים בגרמניה, המעשה הזה הוא שפל ונבזה מאוד, ומוכיח עד להיכן הרחיקו מיהדות החרדי.

  אחד מגדולי הרבנים שליט"א ששמע על כך אמר כי אין זה פלא, מי שמסוגל לתת יד לחילול שבת קודש, שכזה מסוגל אף לרצוח רבנים חשובים בפועל ממש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • בהושענא רבה התפללנו הושענא שלש שעות הושענא. כעת כשהמאבק הגדול האם חסידות בויאן תדחה את ההדלקה בשלש שעות הבנתי את משמעות הבקשה הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא…
   אנא חסידי בויאן כמו כן כל עם ישראל והקב"ה מחכים שתדחו את ההדלקה השנה בשלש שעות, ובזכותכם ירד שפע עצום לעולם ביום לג בעומר. הושענא שלש שעות הושענא. הושענא שלש שעות הושענא………..
   הושענא שלש שעות הושענא
   הושענא שלש שעות הושענא
   הושענא שלש שעות הושענא
   הושענא שלש שעות הושענא
   הושענא שלש שעות הושענא
   הושענא שלש שעות הושענא
   הושענא שלש שעות הושענא

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. אליך הרב שמואל רבינוביץ – אם תיפול במירון עם חילול שבת תיפול גם עם הכותל!!!
  אני מחזיק את עצמי בכח לא לכתוב בשפה שאני רגיל בה בכדי שהדברים יחדרו עמוק ותבין עד להיכן הדברים מגיעים, אני מעדיף לעשות זאת ברוח טובה בתקוה כי אלו יספיקו להבין מה חלקך ובעיקר אחריותך באם חלילה תהיה הדלקה במירון לפני השעה 4 בבוקר.

  אתה הרב שמואל רבינוביץ הוא הרב הממונה על המקומות הקדושים וזה כולל את מירון, אתה הוא זה שצריך להכריע ולא להיות זה שמנהל מו"מ ופשרות. ברור לכל כי אם ידליקו לפני 4 בבוקר יהיו חילולי שבת בהיקף גדול. גם אם נניח שהחילול שבת יהיה בהיקף קטן, אין צורך לך כרב בישראל להסביר את חומרת הענין, ואתה כנצר לחסידי חב"ד יודע כמה הרבי לחם שאם רק יש ספק חילול שבת שידחו, כך הורה הרבי בי"ט כסלו שיצא במוצאי שבת לדחות לראשון בלילה, וכך תמצא הרבה רבנים וגדולי ישראל שברגע שרק היה חשש לחילול שבת דחו.

  במקרה שלפנינו לא מדובר בדחיה של יום, ולמרות שאני לא מקבל את טענתם כי יום מאוחר יותר מסתכנים עם ימי הספירה, במקרה שלפנינו מדובר בדחיה של כמה שעות בלבד, ויש את כל היום של ל"ג בעומר עד השקיעה לפחות, ובאשר לספרדים הם מסיימים במוצאי ל"ג בעומר, הם מסתפרים בל"ד, החששות של אותם מחסידי בויאן שאם דוחים מסתכנים בחילול 'הספירה' היא אווילית, מפני שכל ילד שלמד אל"ף בי"ת יודע כאשר השאלה היא חילול שבת שהיא דאורייתא או חילול הספירה שהיא דרבנן, חילול שבת בא קודם וחייבים כאן להרחיק מה שיותר מן השבת.

  טעות גדולה וחמורה עשית כשהסכמת על השעה 1 בלילה, מפני שגם אם נניח היו מי שהאמינו שאולי זה אפשרי, לוקחים סיכון גדול ואין עכשיו אפילו מינימום של ספק כי במקרה וההדלקה של בויאן תיערך בזמן שהם מבקשים לעשות זאת שיהיו חילולי שבת.

  אתה (לצערינו) כרב הממונה, חייב להוכיח כי אתה 'רב' ולא ילד שאפשר לשחק איתך, להביע עמדה חזקה ובלתי מתפשרת כי אין להדליק לפני השעה 4 בבוקר, הרבנים כולם יהיו לצידך, הם מחכים שאתה והרב שטרן ועוד כמה אחרים תהיו חזקים על העמדה שלא מתירים הדלקות לפני השעה הזו, ותביאו בכך גאולה לעולם, תצילו את עם ישראל מכליה.

  ולסיום, אם חלילה ההדלקה של אדמור בויאן תהיה בשעה כפי שהם מתכננים, עליך לדעת שכמו שנכשלת במירון תיכשל בכותל, כאן המבחן שלך, עמדה חזקה ובלתי מתפשרת היא אשר תכריע גם בכותל, אם כאן תשחק ילד קטן ותהיה הבובה שלהם, הכל אבוד, והאשמה תהיה שלך בלבד…… האמת יוצאת לאור-הכבוד של האדמו"ר עומד מעל לשבת קודש של הקב"ה ר"ל… מי שמסוגל לתת יד לחילול שבת קודש חשוד על הרבה עבירות חמורות וכו'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. פשוט חלם!!! צריך להעביר את ההדלקה ליום ראשון בשעה 17:00-18:00. נקודה. אין מה לדבר בזה בכלל.

  הכל כובוד וגאייווה |
  הגב
  • יש איומים על חייו של הרב מאיר שטרן שליט"א

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • אסור לכם לשכוח, הרבי מבויאן הוא חבר מועצת גדולי התורה, והחלטה להדליק בשעה מוקדמת כפי שמבקשים תפגע במועצת גדולי התורה והחלטותיה בכל הקשור בשבת מפני שיזכירו להם זאת לעולם ועד, עתיד השבת בידכם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אתם אלו שמכריעים השבוע האם מחזקים את השבת בישראל או שמחלישים אותה ח"ו, דחיה של שלש שעות היא חיזוק השבת, ואם תעמדו על הזמן שלכם, אתם מחלישים את השבת ושורפים אותה בישראל לעולמי עולמים ומחללים שם שמים ברבים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
    • אני רוצה להאמין כי השכל הישר יגבר על כל השיקולים האחרים, ותעשו את הצעד הנכון, זה יעלה את הרבי שלכם למרומים בהיארכיה האדמורי"ת וההנהגה של כלל ישראל, ותהפכו לסמל של חסידות אמיתית מי שברגע של אמת מוכיחה כי היא אמיתית יסודית ולוקחת על שכמה את העול של כלל ישראל במיוחד בתקופתנו ששמירת שבת הוא נושא כל כך חשוב זה מה שמונע ביאת הגאולה, חיזוק השבת תקרב את הגאולה, וזה בידכם.

     משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
     הגב