רבה של צפת: "להעמיד לדין חיילים ושוטרים שמשאירים מחבלים חיים"

בפוסט שפורסם בדף הפייסבוק המזוהה כ'לשכת הרב שמואל אליהו' נכתב, כי הרב השיב לשאלה שקיבל "האם מותר להשאיר מחבל בחיים אחרי פיגוע לשם חקירה?" ועל כך השיב הרב שאסור מהחשש שישוב לפגוע. "אסור להשאיר מחבל בחיים אחרי פיגוע" {פסק הלכה}

בפוסט שפורסם בדף הפייסבוק המזוהה כ'לשכת הרב שמואל אליהו' נכתב כי הרב השיב לשאלה שקיבל "האם מותר להשאיר מחבל בחיים אחרי פיגוע לשם חקירה?" ועל כך השיב הרב שאסור מהחשש שישוב לפגוע. "אסור להשאיר מחבל בחיים אחרי פיגוע. אם תשאיר אותו חי – יש חשש שהוא ישוחרר ויהרוג אנשים אחרים." נכתב בתשובה.

צילום: צילום מסך מדף הפייסבוק של לשכת הרב
צילום: צילום מסך מדף הפייסבוק של לשכת הרב

הרב הוסיף וסייג מקרים שבהם צריך לחקור את המחבל כדי לקבל מידע "כמובן, צריך לחפש את הדרך החוקית ביותר בשביל לבער את הרע הזה מקרבנו. רק אם ממש אין ברירה ויש פצצה מתקתקת. מותר להשאיר אותו חי, לחקור אותו ולשלוח אותו לגיהנום כמה שיותר מהר."

בסיום התשובה מצרף הרב את דעתו הנחרצת בעניין, "לדעתי צריך להעמיד לדין שוטרים או חיילים שמשאירים מחבלים חיים אחרי פיגוע. צריך להקים ועדת חקירה איך יצאו מחבלים חיים מפיגועים, אולי החוק לא מספיק ברור וצריך לשנות אותו. אולי יש בפרקליטות אנשים שצריכים לעמוד לדין. אולי במשטרה או בצבא צריך לנער כמה קצינים."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ידוע לכולם ש"חרדקי"ם מזיקים יותר" …………… ידוע לכולם ש"חרדקי"ם מזיקים יותר" ……………………. ידוע לכולם. כפירה יש בערב רב – כמובא באריכות בזוהר הק' על אלו הערב רב שיוציאו לעז ושטנה בעיקבתא דמשיחיא… אוי לנו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב