זֶה הַתַּרְנְגוֹל יֵלֵךְ לְמִיתָה: רבה של תוניס עורך כפרות על 'הבארקל'

רבה של תוניס הגאון הרב חיים ביתאן ערך היום כפרות על עוף הבראקל אותו נוהגים בקהילה היהודית בתוניס לאכול למרות המחלוקת ההלכתית בישראל. צפו

רבה של תוניס הרב חיים ביתאן ערך היום כפרות על עוף הבראקל אותו נוהגים בקהילה היהודית בתוניס לאכול למרות המחלוקת ההלכתית בישראל.

התרנגולים יישחטו וילכו לסעודת אביונים – כפי שנהגו תושבי המקום.

לפני כחודש נשלח מכתב לרבה של תוניס הרב חיים ביתאן, על ידי הרב הגאון רבי  שלמה הירש מ'העדה החרדית', שביקש להתייעץ איתו על סוגיית 'עוף הברקאל' שעלה לסדר היום והסעיר את הציבור החרדי.

הרב שלמה יהודה הירש הוא פוסק של העדה החרדית וראש כולל של חסידות סאטמר (מהפלג רבי זלמן לייב) בירושלים ויושב ראש ועד השחיטה של העדה החרדית.

רבה של תוניס הרב חיים ביתאן השיב לו בתשובה: "כי השם "הבראקל" לא
מוכר להם, וכי זן העופות מוכר בשם "מערבי", אולם על פי התמונות שקיבלו "העוף אכן מוכר", ואנו שוחטים אותו ואוכלים אותו מימים קדמוניות בעצת רבותינו", הוא כותב במכתב לשאלתו.

עוד הוא מוסיף ומציין כי "עד לפני 50 שנה לא אכלו שם עוף אחר ורק בשנים האחרונות החלו לשחוט עוד סוגי עופות, וכי העוף המדובר הוא כשר למהדרין".

כזכור בשבועות האחרונים מתרחשת סערה סביב כשרות אכילת העופות בעולם היהודי. קבוצה מבני ברק בשם ״חזון איש״ החלו להפיץ את עוף הבראקל אותו אכלו כהידור, אלא שרוב הרבנים והחסידויות הגדולות בישראל יצאו נגד שיווקו.

רבה של בני ברק הרב לנדאו אסר את אכילתו כך גם הגאון הרב ר' משה שטרנבוך, גם האדמו"ר מסאטמר הורה שלא להכניס את העופות למשחטות ששייכים לחסידות. אתמול פסק הרב מאזוז כי אין כל חשש לאכול את העוף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.