שעה של נחת: ראש הממשלה התמוגג בביתר עילית

ראש הממשלה נתניהו הגיע הבוקר להשתתף בכנס מרשים לחנוכת שכונה חדשה בעיר החרדית ביתר עלית והחמיא לפרוש: יש לך מניה מיוחדת בביתר, אני הייתי שר השיכון והיית סגני, עשית רבות להקמת העיר, ירושלים הופכת לפרבר של ביתר"

בכנס מרשים לחנוכת שכונה חדשה בעיר החרדית ביתר עלית הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו השר אריה דרעי, סגן שק החינוך מאיר פרוש, יו"ר ועדת הכספים משה גפני, ח"כ אליעזר מוזס, סגן השר משולם נהרי, ח"כ אייכלר וראשי הערים משה אבוטבול ושרוליק פרוש.

את טקס חנוכת הגבעה בביתר מנחה איש התקשורת ידידיה מאיר פתח ראש העיר מאיר רובינשטיין שאמר בנאומו: "האדמו"ר מצאנז שאל אותי בביקורו האחרון כמה מונה העיר אמרתי לו כמנין בן (52,000 תושבים)", ראש הממשלה הפריע לרובינשטיין ואמר "אני רוצה כמנין בת".

לאחר מכן כובד ראש הממשלה נתניהו לשאת דברים ואמר "פרוש יש לך מניה מיוחדת בביתר, אני הייתי שר השיכון והיית סגני, עשית רבות להקמת העיר, ירושלים הופכת לפרבר של ביתר, כביש חדש יחבר את ירושלים וביתר למרחק של כ-15 עד 20 דק'. אני מצהיר הציבור החרדי לא יקופח – כולנו אחים, בביתר יש ישיבות ובתי מדרש שזה הרוח אבל גם רבים שיוצאים לעבודה".

בסיום דבריו אמר ראש הממשלה נתניהו למשתתפים בהלצה: "מותר למחוא לי כפיים זה אפילו רצוי".

לאחר סיום נאומו של נתניהו עלה לבמה שר הפנים אריה דרעי ואמר: "כאברך כולל היית חבר המועצה שהקימה את ביתר, כמובן בין הסדרים. לצערי ישנו סירוב לא מובן של ראשי ערים להקים שכונות לחרדים, מפחדים מהשתלטות ומהגוש השחור, כיום ישנם 3 מקומות לציבור החרדי, בית שמש שראש העיר משה אבוטבול כאן איתנו, ביתר ואלעד. נחזק את הערים הללו".

השר דרעי המשיך ואמר לראה"מ נתניהו "הממשלה ברשותך עושה הרבה, אך המצוקה בציבור החרדי גדולה. ראשי ערים חילונים מסרבים לבנות לחרדים. זוגות צעירים הם מבקשי מקלט".

סגן שר החינוך מאיר פרוש עלה לנאום מיד לאחר דבריו של השר דרעי ואמר: "התכנסנו כאן לא כדי להחליט אלא להמשיך לבנות ולהאמין. תנופת הבניה בזכות ראש העיר שלנו מאיר רובינשטיין".

אחרי פרוש, עלה יו"ר דגל התורה משה גפני ואמר: "למה מאיר רובינשטיין מצליח? כי יש לו ממלא מקום את יצחק רביץ".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני ואמר לנתניהו: "בולט מאוד שרודפים אותך מתחת לאדמה כדי להוריד אותך מהשלטון, כי בבחירות הם לא מצליחים, אני מצהיר שאחרי עידן נתניהו כאשר החרדים יהיו בשלטון, לא נקפח את החילוניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.