רבי ברוך סולביצ'ייק: האיש החזק ביותר בדגל התורה י-ם

אחד הרבנים המשפיעים בדגל התורה בירושלים, הוא ראש ישיבת תורת זאב בירושלים הגאון רבי ברוך סולבייציק שליט"א, חבר נשיאות ועד הישיבות וחבר ועדת הרבנים של דגל התורה. קווים לדמותו. { פרופיל }

אחד הרבנים המשפיעים בדגל התורה בירושלים, הוא ראש ישיבת תורת זאב  בירושלים הגאון רבי ברוך סולבייציק שליט"א, חבר נשיאות ועד הישיבות וחבר ועדת הרבנים של דגל התורה.

בחודשים האחרונים טיפל ר' ברוך באין ספור פניות מצד עסקנים  בירושלים שהתלוננו על ליקויים שקיימים בשירותי הדת ומחלקת החינוך בעיריית ירושלים. כך למשל, מטפל הרב סולבייציק באופן אישי בסאגת המקווה השרוף בשכונת גבעת  שאול בירושלים, וכן בשורה של פניות מצד עסקנים.

בטורו  השבועי ב'בקהילה' טוען הפרשן יעקב ריבלין כי השפעתו של הרב סולביצייק גדולה ממה שחושבים ברחוב החרדי: "רשמו לפניכם את הכתובת צפניה 58 קומה ג' (ביתו של הגר"ב סולובייציק) שכבר אתה עולים אליה רבים לרגל, ונכונו לה נצורות". כתב ריבלין בטורו. ריבלין הוסיף עוד כי  "מי שלא משדר על הגל של ועדת הרבנים עלול למצוא עצמו מחוץ לכנסת".

הרב ברוך סולובייצ'יק למד בישיבת פוניבז' לצעירים בבני ברק ולאחר מכן בישיבה הגדולה.  הוא נישא לשרה יהודית בתו היחידה של הגר"ח סרנא ראש ישיבת חברון גאולה שהלך לעולמו והותיר לו את הישיבה בגאולה כירושה.

לאחר סגירתה של חברון גאולה, בשנת תשס"ג הוא הקים את ישיבת תורת זאב בירושלים, איל ההון הצרפתי רפאל הררי מימן את ההוצאות של הישיבה.

 

 

הרב סולביציק,שבא מבית בריסק, הוא  אב ל-15 ילדים ומקורב למרן הרב שטיינמן. חתנו הרב דוד דויטש מבני ברק מכהן כר"מ בישיבת כנסת יצחק בחדרה של הפלג הירושלמי.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • אם אתה שואל כזו שאלה , אז אתה פשוט לא מכיר את ברב.
   נקי כפים ובר לבב אמיתי !

   אברהם |
   הגב