רבנים בציונות הדתית יצאו במכתב נגד הגיוס -כל הפרטים

ביממה האחרונה מתגבשים בקרב גורמים בציבור בדתי לאומי – בעיקר מהזרם החרדל"י – לפעול עם החרדים כנגד גזירת הגיוס.

מפרטים ראשונים שמגיעים ל"קוקר", עולה כי מתגבש מכתב נגד הגיוס עליו כבר חתמו הרב שמואל אליהו והרב דוד דודקביץ, וכן הרב טאו מישיבת הר המור. גם רבני דרך אמונה תנועה של רבני החרדלי"ם הצטרפה למחאה, כשהמטרה כעת היא להגיע לכמה שיותר רבנים מרכזיים בציונות הדתית שיחתמו על המכתב.

הרב שלמה אבינר שכפי שפורסם קורא להשתתפות בעצרת, סירב בינתיים לחתום על המכתב מסיבותיו הוא.

בקרב פעילים בולטים בקבוצה החרדלי"ת פועלים גם להקמת מטה מיוחד שיפעל נגד גזירת הגיוס ופעילים בו מספר בכירים במחנה החרדל"י כמו ברוך מרזל ומיכאל בן ארי. המטה מתכנן מספר פעולות, ביניהם המכתב האמור, ועוד פעולות נוספות שאמורות ליצור לחץ על ראשי הבית היהודי מתוך הבית פנימה.

מכיון המטרה שלהם היא ליצור מצג של קונצנזוס רחב פועלים שם כעת באינטנסיביות להגיע בעיקר לזרמים המתונים יותר בציבור הדתי לאומי, על מנת שזה לא יצטייר כמשהו צדדי של קבוצה קטנה, אלא התנגדות מובנית בקרב ציבור גדול מהבית היהודי.

מעבר לחיבור הטבעי של החרדלי"ם לציבור החרדי, ישנה סיבה נוספת שגורמת להם לפעול בכיוון הזה.

בקרב המתנחלים קיים חשש כבד כי הבגידה של הבית היהודי בחרדים תבוא לידי ביטוי בעתיד כאשר יעלו על השולחן הכרעות מדיניות, כשיהדות התורה וש"ס עשטיים לתמוך במהלכים בתמורה להקלות כאלה ואחרות.

החשש הזה מדיר שינה מעיני ראשי המתנחלים, והם מנסים כעת להוכיח שכל מה שנעשה כאן הוא לא על דעתם, והם מתנגדים לכך בנחרצות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חייבים לדבר עם בתו החרדית של ביבי ה"ה נועה נתניהו שתשכנע את אבא שלה לסור מדרכו הרעה!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. א' א"י זה לא מצווה רק של מתנחלים.
  ב' יש הרבה לאומיים שלא הצביעו בנט והיום יש הרבה יותר שלא היו מצביעים לו שוב,חוץ מזה שהרבה לא דתיים גם הצביעו בנט.אישית אני יכול להגיד לך שרוב מצביעי בית היהודי שאני מכיר,בלי כיפה על הראש.
  ג' צריך לעשות הבדל בין הזרם החרדל"י לבין הזרם הדתי-לאומי,יש בינהם הבדל של שמיים וארץ.-וחס ושלום שלא יבינו אותי לא נכון,גם בציבור הדתי לאומי יש הרבה אנשים צדיקים וטובים לא רק כבני אדם אלא כיהודים.חלק לצערי נשארו טובים בעיקר בצד של הבני אדם.
  ד' וזה העיקר-"אם ה' לא ישמור עיר,שווא שקד שומר",בנט ביבי ולפיד הם בובות של ה',גם מה שקורה עכשיו במה שנקרא עולם הישיבות,זה מה' וזה לטובה.לנו נשאר להתפלל ולהוציא מעצמנו את הגאווה כאלו אנחנו קובעים משהו.

  יאיר |
  הגב
 3. זה מאד נחמד מצידם הם שמו בנט בקלפי ועכשיו הם כותבים מכתב
  אנחנו גם נכתוב לכם מכתב תמיכה כשביבי יעביר אותכם לקראוילות

  מרן |
  הגב