כינוס חירום: "רוצים להביא להביא לקריסת עולם הכשרות" (תמונות)

כינוס חירום של רבנים ומורי הוראה התקיים היום בבני ברק, הרבנים יצאו במערכה כנגד הניסיון לפגוע במערך הכשרות בישראל

 

על רקע הניסינוות לפגוע במערך הכשרות  ובשכרם של משגיחי הכשרות בישראל, נערך  היום בבני ברק כנס חירום נדיר של רבנים מכל קצוות הקשת שבאו לעמוד על חומת הכשרות כנגד העומדים בפרץ המבקשים להשחית ולהזיק להידורי הכשרות בארץ ישראל.

בעקבות שרשרת מקרים שאירעו בחודשים האחרונים בהם התערבו גורמים חיצוניים בנושאי ההלכה הברורים של מערכות הכשרות, ובכך ביקשו להביא לפגיעה ממשית בכשרות המהדרין לדבר ה'.

בעקבות כך, התאגדו עשרות רבנים והתכנסו לדיון חירום על מנת לטקס עצה על הדרכים בהם ניתן לעצור את התופעה הפסולה שעלולה לדרדר את רמת הכשרות בישראל.

בכנס השתתפו הרבנים; הרה"ג רבי ציון כהן רבה של אור יהודה, הרה"ג רבי אליהו אילוז רבה של אור עקיבא, הרה"ג רבי מיכה הלוי רבה של פתח תקווה, הרה"ג רבי שמעון אלמליח רבה של עתלית, הרה"ג רבי פנחס אדרי רבה של גבעתיים, הרה"ג רבי אלעזר שמחה וייס רבה של המועצה האזורית עמק חפר וכפר הרואה, הרה"ג רבי אשר זמל נשיא ארגון רבני ההתיישבות ורב אזורי לב השרון, הרה"ג רבי יוסף שלוש יו"ר ארגוני רבני ישראל בהתיישבות, ראשי ורבני ארגון רבני ישראל, רבני שכונות וכעשרה רבני המשחטות מכל רחבי הארץ.

הרבנים העלו מקרים קשים שאירעו לאחרונה בעקבות התערבותם של הגורמים שאינם כשרותיים בתפקיד האחראי, ויכלו להביא למצב שבהם חלילה יכשלו יהודים בנבילות וטריפות, עקב ההתערבות האבסורדית.

הרה"ג רבי ציון כהן רבה של אור יהודה התבטא בחריפות ואמר: "זו לא מערכה אישית של רב כזה או אחר. זו פגיעה אנושה לעולם הכשרות והרבנות בישראל, והדבר עלול להביא לקריסת עולם הכשרות".

צילום:  שוקי לרר

resized_DSC_0142 resized_DSC_0144 resized_DSC_0149 resized_DSC_0150 resized_DSC_0153 resized_DSC_0156

עשרות הרבנים הסכימו פה אחד כי יש לעשות הכול על מנת שלא לאפשר לאותם הגורמים לפגוע בקודשי ישראל ובציבור מהדרי הכשרות המבקשים להקפיד על קלה כבחמורה. הרבנים ובהם רבני הערים ורבני המשחטות אשר עושים מלאכת קודש זו במשך שנים רבות הסכימו פה אחד כי לא תינתן האפשרות לפגוע בהידור הכשרות ובמסורת המקובל מקדמת דנא שהרב הוא הפוסק, המחליט והקובע בכל הנושאים ההלכתיים הנוגעים לכשרות המאכלים.

בכינוס אף החליטו הרבנים כי מהכינוס תצא קריאה אישית לרבנים הראשיים לישראל ולרבנות הראשית לדאוג לטבלת שכר למשגיחים והמפקחים, כפי שיש לרבני המשחטות, וזאת כדי למנוע התערבות גורמים חיצוניים בנושאי הכשרות.

בסיומו של הכנס הוכרז בשם הרבנים המשתתפים כי "לא ניתן לאף גורם חיצוני לפגוע במערכת הכשרות ובכללים שקבעו לנו מרנן ורבנן מנהיגי צדיקי וקדושי הדור. הדמות היחידה שתכריע בכל הנושאים ההלכתיים הם אך ורק הרבנים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.