רבנים חרדים מגבים את העולים להר הבית

דרישת המקדש ותנועת העליה להר הבית צוברת תאוצה, בתקופה האחרונה הצטרפו עוד שלושה רבנים חרדים לגיבוי העולים להר הבית כהלכה בטהרה.

דרישת המקדש ותנועת העליה להר הבית צוברת תאוצה גם בציבור החרדי? בתקופה האחרונה הצטרפו עוד שלושה רבנים חרדים לגיבוי העולים להר הבית כהלכה בטהרה.

הגאון הרב זלמן נחמיה גולדברג שליט"א, הגאון הרב חיים עויזר חייט שליט"א, והגאון הרב חיים זאב הלוי מלינוביץ שליט"א הצטרפו באופן גלוי לרבנים התומכים בעולים להר הבית. וזאת למרות הלחצים הרבים שמטילים בענין חוגים קנאיים מתבדלים.

בארגון בני עליה לדרישת המקדש מציינים כי רבנים אלו מצטרפים לרבנים חרדים נוספים שהביעו תמיכה בעליה כהלכה להר הבית. ביניהם הגר"י ברנד שליט"א מגדולי תלמידי פונוביז, הגר"מ מאזוז שליט"א ראש ישיבת כסא רחמים, הגרמ"ד טנדלר שליט"א חתן הגאון הרב משה פיינשטיין. ולהבחל"ח, הגרי"נ רוזנטל זצוק"ל אב"ד חיפה, הגרי"י פישר זצוק"ל אב"ד העד"ח, והגרש"פ פראנק מבד"צ ירושלים.

בראיון שהעניק הראשון לציון הגאון הרב שלמה עמאר שליט"א לבטאון "עולם קטן" חשף הרב, כי מורו ורבו הגאון הרב יעקב ניסן רוזנטל זצוק"ל אף עלה בעצמו להר הבית. לדברי הרב עמאר, הגרי"נ רוזנטל היה עולה להר הבית לפני קום המדינה עם גדולי הדור ההוא, על פי מסורת שהייתה להם בהיתר וידיעת הגבולות המותרים בכניסה.

בהר הבית נצפים חרדים רבים שהולכים ומצטרפים לדרישת המקדש במקום. ראשי "בני עליה" מציינים כי כל הרבנים המתירים את העליה להר הבית דורשים כי העולים יוודאו עם כל מי שעולה להר שהוא למד ובקיא בדיני העליה ובגבולות האסור והמותר בעליה לטמאים בטומאת מת.

במכתב תמיכה שכתב הגאון הרב זלמן נחמיה גולדברג שליט"א לאברכים שחיברו את הספר "המקום אשר בחר השם" העוסק בליבון ודיוק מקום המקדש והעזרות בהר הבית, הוא מכנה אותם הרבנים הגדולים, ומציין כי על העולים להר הבית להיזהר ולשים לב לכך שמי שאינם יודעים עדיין את הדברים לא ילכו אחר היודעים, כי בקל ניתן להיכשל.

הגאון הרב חיים עויזר חייט שליט"א ראש ישיבת מגדל התורה ומגדולי תלמידי הגרי"מ פיינשטיין, יצא בימים האחרונים בקריאה נרגשת לעלות לגבולות המותרים בהר הבית. בדברים שנשא לקראת כ"ח אייר שבו ימלאו יובל שנים לניסי גאולת ירושלים והר הבית מידי צר, ובהם הקב"ה החזיר לידי בני ישראל את מקום המקדש, זעק הגרח"ע על שעדיין אוסרים להזכיר שם שמים בהר הבית.

לדברי רה"י הגרח"ע חייט אנחנו יכולים לשנות את החילול השם שמתחולל היום בהר הבית, שבו אוסרים להזכיר את שם השם ורק אלוהי נכר מאפשרי להזכיר שם. "תעלו להר הבית ותעשו "קידוש השם", קרא הרב. כל אחד שעולה מחזיר את שם הקב"ה בהר הבית. זה הצהרה למדינת ישראל, לאו"ם ולכל העולם, שהר הבית שייך לעם ישראל, וזה מחזיר את שם א-לוהי ישראל על הר הבית".

הגאון הדיין הרב חיים זאב הלוי מלינוביץ שליט"א מרבני בית שמש והעורך הראשי של ש"ס שוטנשטיין, כתב אף הוא מכתב תמיכה לספר "המקום אשר בחר השם". בדבריו הוא מברך את המחבר שעל ידי בירור זה יתעסקו בענין זה עוד ועוד תלמידי חכמים. ויתבררו גדרי המקומות בהר הבית היכן מותר לבוא, היכן אסור בזה"ז באיסור לאו, והיכן אסור באיסור כרת".

לדבריו א"א להאמין שיש בן תורה שיאמר שאי אפשר לברר את הגבולות בהר הבית בבירור גמור. "הלא כל חלקי התורה ניתנו לנו לברר, ללמוד וללמד ולאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא. ומצינו בחז"ל להיפך ממש. שאמרו בספרי "יכול תמתין עד שיאמר לך נביא, ת"ל לשכנו תדרשו, דרוש ומצא ואח"כ יאמר לך נביא.

בארגון בני עליה יקיימו היום (ד) עליה מרכזית להר הבית בראשות גדולי תורה שבהם ישולבו שיעורי תורה מפי הרבנים הגאונים הגר"י ברנד שליט"א הגר"י רוגין שליט"א והגר"א וובר שליט"א.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. היכן מופיע המכתב של הגרז"ן ?

  היכן מופיע המכתב של הגרז"ן ?

  משה |
  הגב
 2. בושה וחרפה

  להביא ידיעה על אנשים שהולכים כנגד מאות רבנים

  חיים |
  הגב