רבנים מגבים מאסר האב שעודד לסרבנות הגט

. הרב יובל שרלו, חבר בארגון רבני צהר, התייחס לנמאסרו של אביו של סרבן הגט בריאיון לאולפן וואלה! NEWS וגיבה את החלטת בית הדין. "יש להצדיע לבית הדין",

בית הדין הרבני האזורי בתל אביב הטיל ביום שני מאסר על איש עסקים יהודי-אמריקני, לאחר שנקבע כי הוא אחראי לסרבנות הגט של בנו, שהותיר את התובעת עגונה במשך עשור. הרב יובל שרלו, חבר בארגון רבני צהר, התייחס לנושא בריאיון לאולפן וואלה! NEWS וגיבה את החלטת בית הדין. "יש להצדיע לבית הדין", אמר. "לא רק לבית הדין הזה – בזמן האחרון בתי הדין עברו שינוי בכל מיני הקשרים והם נכנסים בסרבני גט באומץ ובאגרסיביות. ואולם, בסיטואציה כזאת שבה האבא נותן הוראות לבן, אני הייתי נזהר ואני מקווה שגם הם עשו את זה. אבל בשלב הזה אני בעד. בית הדין יודע מה הוא עושה".

הרב שרלו הרחיב על הסוגיה והטרגדיה הטמונה בה. "סרבנות גט היא אבל נורא פעמיים: פעם ראשונה כלפי האישה שנשארת כלואה, אבל גם, ואת זה אני אומר כאדם מאמין, כלפי הקדוש ברוך הוא", אמר. עוד הוא הסביר כי לבתי הדין הרבניים יש אינטרס להתיר עגונות, בין היתר כדי למנוע מקרים של ממזרות.

 

הרבנים של עמותת צהר פועלים לשילוב בין האוכלוסייה החילונית לדתית בישראל ומחתנים לא מעט זוגות שאישורו של הרב דוד סתיו. "אם יש סדק, יש נוהל שלא מאפשר לאחד לנצל את השניה. בהסכם אהבה חותמים מראש על פרוצדורה", אמר הרב שרלו בהתייחס ל"הסכם אהבה" שעליו חותמים זוגות שמחותנים בידי רבני צהר. "יש גם סנקציות שבן הזוג מקבל על עצמו ברגע שהוא חותם על ההסכם הזה וכלים נוספים שהמטרה שלהם היא מניעת פגיעה בצד השני".

 

המאסר שהטיל בית הדין הרבני על האב אורך 30 יום. מדובר בעליית מדרגה דרמטית במאבק של בתי הדין הרבניים נגד סרבני הגט, שכן עד כה מעולם לא הוצא צו מאסר נגד אדם שאינו המעגן עצמו. בפסק הדין הייחודי ציין אב בית הדין, הרב שלמה שטסמן, כי "פרשת עיגונה המתמשך והאכזרי של התובעת היא אחת מפרשיות העיגון הקשות ביותר שאיתן מתמודדת מערכת בתי הדין הרבניים".

 הכתבה באדיבות וואלה חדשות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.