רבנים ספרדים באלעד בפנייה לדרעי: "אל תדרדר את אלעד למבואות אפלים בשביל מניעים פוליטים"

 

 

קבוצת רבני קהילות באלעד פנו במכתב ליו"ר ש"ס אריה דרעי בו הם דורשים ממנו להפסיק את משחקי הברוגז מול פרוש ולהביא לשלום.  

 במכתבם הם כותבים כי  לפני הבחירות כב' כינס את כלל רבני הקהילות והבטיח להחזיר את האמון להנהגת ש"ס כדי שהרבנים יתמכו בהנהגה והובטח מצידכם שיתוף פעולה מלא. לצערנו נראה שלא כך הם פני הדברים… (לפני כותבנו הדברים התייעצנו עם המרא דאתרא ידידך הרב מלכה שליט"א)

בהמשך המכתב הם מפרטים כי  העיר אלעד סובלת ממחלוקת וסיקור תקשורתי נרחב בענין וע"כ אנו כרבנים חשוב לנו השקט והשלוה, האחדות ושמחה בין שלל הקהילות ואנו מרגישים יום יום את הנזק הרב והגדול שאנו סובלים מכל המצב שעדיין אין קואליציה ובפרט שהכל עניין של נקמנות ותאוות ניצוח. הדברים אמורים הואיל ופנינו ליו"ר ש"ס באלעד הה צוריאל הי"ובדרישה לוויתור למען הסבל המתמשך אך טענתו בפיו כי איננו מעורב כלל במו"מ והכל מהדרגים העליונים דהיינו שכלף מקבל הוראות מאריה והכל במטרה לחנך את ר' ישראל פרוש ולעשות חיים קשים (כלשונו) ואם הדבר תלוי בו כבר אחרי שבוע היה קמה קואליציה ומתחיל לעבוד, והראיה שהוא מסתדר עם שאר הדברים והוא צריך משכורת ולא מחלוקת.

אי לכך פנינו למורנו ורבנו הגאון הרב שמעון בעדני שליט"א ועלינו קבוצת רבנים למעונו, למען שישא את משא העם, ונאמר לנו שלא התייעצו איתו כלל ואדרבה לדעתו לא מגיע לתימנים סגנות בשכר הואיל ויש הבטחה לדגל התורה וצריך לסיים המו"מ ולהפסיד בכבוד.

לסיום הם חותמים ומבקשים מדרעי לא לתת לעיר להידרדר למבואות אפלים בשביל מניעים פוליטים, ובפרט שאינו מן הנמנע שנצטרך לטובת העניין להשפיע על רבותיהם של כמה מחברי המועצה לפרוש מש"ס לטובת העניין..

 בסיום נכתב עוד. נ.ב: דבר מובן ופשוט שלא נחתום שמנו מחמת דאגה לפרנסתנו בעתיד, אבל באין מענה נצטרך לפרסם מכתב זה בתקשורת ובעיתונות.

 צילום: קובי שירה

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פרוש לך תחזור לבית שמש קלונך ניגלה ברבים כניראה באלעד גם זויפו כמה תז

  יצחק |
  הגב
 2. ״מבואות אפלים״???
  לא צריך את דרעי כדי להבין שההתנשאות האשכנזית הן מצד החרדים והן מצד החילונים היא בלתי נסבלת,זה שדרעי עושה מזה פוליטיקה זה לא כל כך מעניין,מה שכן מעניין זה למה זה לא מפריע לתושבי המדינה הזאת?

  Yakov |
  הגב
 3. שטויות,

  אין שום סיבה להיכנע לפורוש ולדגל, ולהפר את ההבטחה לתימנים.
  אגב, הרב בעדני כבר מזמן אינו תימני, ואינו יכול לדבר בשמם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. דור עי .. מגיע לכם תמנים הייתם בוחרים ברב אמנון יצחק הכל היה אחרת!במקום זה בחרתם להתחנף לש"ס,עכשיו תרדפו אחריהם!

  איתמר |
  הגב