מאות רבנים נגד טראמפ

על פי הדיווח של רשת CNN קבוצה של 300 רבנים ואישי ציבור יהודיים הקימו לשם האירוע אתר וקבוצה בפייסבוק תחת הכותרת "מתאחדים נגד שנאה" ובהם הם קוראים לנוכחים לקום ולצאת בזמן נאומו של טראמפ ביום שני.{ קרב בלימה }

קבוצת רבנים מתכננים להחרים את נאומו של דולנד טראמפ בוועידת איפא"ק – השדולה הישראלית בוושינגטון.

 

על פי הדיווח של רשת CNN קבוצה של 300 רבנים ואישי ציבור יהודיים הקימו לשם האירוע אתר וקבוצה בפייסבוק תחת הכותרת "מתאחדים נגד שנאה" ובהם הם קוראים לנוכחים לקום ולצאת בזמן נאומו של טראמפ ביום שני.

 

"זה לא עניין פוליטי וזה לא קשור למפלגות", מבהיר הרב דוד פסקין מפלורידה. "זה קשור לאדם אחד ספציפי שמעודד אלימות בעצרות הבחירות שלו. אנחנו מתנגדים לאופן שבו הוא מציף את מערכת הבחירות בהסתה ובשנאה".

 

גם הרפורמים שהם הזרם היהודי הגדול ביותר בארצות הברית – מתחו ביקורת על טראמפ,  "טראמפ לא מפספס שום הזדמנות לבחור בדרך שלילית, תוך שהוא זורע את זרעי הפילוג והשנאה", נמסר בהודעה של האיחוד ליהדות רפורמית.

דובר איפא"ק סירב להתייחס ישירות להחרמה, אך הדגיש כי לארגון "מדיניות ארוכת שנים" שלפיה כל המועמדים במהלך שנת בחירות מוזמנים לוועידה. הוא ציין כי מדובר בהזדמנות לשמוע מפיהם ישירות את דעתם על יחסי ארצות הברית-ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.