רבני בני ברק במכתב חריף נגד בניית קניון במתחם 'אורחות תורה' – בפנים המכתב

במהלך השבוע האחרון מאז נתפרסם על התנגדות נציגי סיעת "בני תורה" בעיריית בני ברק, לתוכניות הבניה של הקניון המסחרי בישיבת אורחות התורה ברחוב שלמה המלך-השומר בעיר, פנו מאות תושבים בעיר לנציג הסיעה הרב משה מלאכי שימשיך לעמוד על המשמר בנושא זה.

אתמול בשעות הערב, נשלח ללשכתו של הרב מלאכי המכתב המצו"ב של רבני העיר, ע"י אחד ההורים בישיבה, כשהוא מסביר בע"פ את השתלשלות כתיבת המכתב.

לדבריו, לפני שנה וחצי כשהחלו להתרקם התכניות המדוברות, פנו מספר הורים לצוות הישיבה בבקשה למנוע את הבניה המדוברת, הרבנים דב דיסקין וחזקיהו מישקובסקי אמרו להורים כי הם מתנגדים נחרצות (כלשונם) לתוכניות הבניה המדוברות, וכי הדבר יוביל להרס מוחלט בישיבה.

ההורים פנו למרן הרב שטיינמן המשמש כנשיא הישיבה, והוא גם הביע התנגדות נחרצת לבניה הזו, כשהוא מבקש מההורים תוציאו מכתב ע"כ מרבני העיר. ההורים פנו להרב קרליץ ומרן הגר"ש וואזנר שליט"א, והם כתבו את מכתבם הברור המתפרסם כאן.

הרב וזאנר

אותו הורה יקר שליט"א מספר, וירז'בינסקי אמר להרב שטיינמן שהכניסה לקניון תהיה מרחוב אחד והכניסה לישיבה מרחוב אחר, אולם הצגנו לפני הרב שטיינמן את תוכניות הבניה המפורטות שקיבלנו על ידי  אגף ההנדסה בעיריה, ושם נכתב בפירוש כי הכניסות לקניון יהיו מכל שלושת הרחובות המקיפים את המבנה.

ההורה מוסיף ומספר, כי הצוות הרוחני של הישיבה אמרו להם, כי אין להם כל שליטה על מנהלי הישיבה.

נקודה נוספת אותה העלה אותו הורה, המרחק בין חדר האוכל לביהמ"ד, הוא מרחק של ארבעה קומות. לדבריו, "רואים שתכנון הבנין לא נעשה ע"י 'אנשי תורה'", בחור יחשוב כמה פעמים האם לעלות ארבעה קומות עד לביהמ"ד, ביהמ"ד נמצא במרחק ניכר מהחדר אוכל והוא לא זמין בכלל לבחורים.

ההורים מלאי טענות כרימון על התנהלות הישיבה והנהלתה.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מעניין מנהל הישיבה עושה בה כרצונו מבלי להתחשב בדעתם של ראשיה ונשיאה ואין בעל בית בישיבה שיאמר לו הרף, להורים אין כתובת בישיבה מלבד חברי מועצת העיר, ונשיא הישיבה מרן הגראי"ל שכח איך מדברים, קצת אינטליגנציה בבקשה

  בנימין |
  הגב
 2. היכן מוזכר במכתב מילה אחת לגבי קניון

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מעניין שזה נשמע כאילו הבחור נמצא כעיקרון בחדר אוכל והוא רק חושב האם לעלות לבהמ"ד
  מלאכי וחבריו
  אולי אתם לא יודעים אבל אצלינו -השונאים, הבחורים נמצאים בבהמ"ד (כמה מוזר…) והם חושבים פעמיים האם לרדת לחדר אוכל. כך שנישט גיפרעלך אם יאכלו פחות, מקסימום יצאו כמו הגראי"ל שטיינמן

  שמוליק |
  הגב
 4. עצה בשביל להיות אובייקטיבים כדאי מאוד לתת לכתב חכם לכתוב את הכתבה . סליחה גם אתם נפלתם למלקודת הדבש של הספינים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. "הרב" מלאכי ו"וירזבינסקי" אייזה אובייקטיביות….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב